captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos žemdirbiai vis dar bylinėjasi su Europos Komisija

Prieš pora metų, EK pritaikius naują tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką, Lietuvos žemdirbiams nebuvo išmokėta apie 40 mln. litų europinės ir nacionalinės paramos. 

Prieš pora metų, EK pritaikius naują tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką, Lietuvos žemdirbiams nebuvo išmokėta apie 40 mln. litų europinės ir nacionalinės paramos. Dėl, anot žemdirbių, neteisingos tvarkos labiausia nukentėjo gyvulių augintojai ir pieno ūkiai. EK sprendimas pernai buvo apskųstas ES bendrajam teismui. Kodėl užsitęsė teismas ir kaip dabar žemdirbiams padeda Žemės ūkio ministerija?

Žmogus tiek mieste, tiek kaime nori gyventi gražesnėje, patogesnėje, jaukesnėje aplinkoje. Tik gerų norų tam nepakanka. Dažnai pačios seniūnijos, besirūpindamos įvairiais ūkiniais ir socialiniais reikalais, aplinkai puošti, gražinti stokoja lėšų. O be jų ir kvalifikuoto žmogaus nepasamdysi, ir reikalingų medžiagų nenupirksi. Gerai ten, kur iniciatyvos neatlygintinai imasi patys kaimo gyventojai, ūkininkai- taip kaip Plungės rajone Babrungo seniūnijoje.
 
Apie gyvenimo kaime ypatumus, žemdirbio kasdieną su rubrika „Diena kaime“ pasakojantis Akmenės rajono ūkininkas Algerdas Balčiūnas dirba 100 ha., augina javų, ankštinių kultūrų, laiko pusšimtį kiaulių, turi įsirengęs ekologišką – grūdų išvaloms pritaikytą kūrenti katilą, kuris šildo ne tik savo, bet ir sūnaus namus. Sūnus Jonas įsikūręs šalia tėvų, dirba kartu su tėčiu, ir tikimasi bus šeimos tradicijų perėmėjas. Dar sužinojome, kad ūkyje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kiaulėms taikomos iškrovos dienos, antradienį  buvo ruošiama technika žiemai. Lapkričio pradžioje rūpesčių prie ūkio vis mažiau, tačiau veiklos netrūksta – trečiadieniui buvo numatyta apšiltinti vamzdžius prie fermos, važiuoti į miestą apsipirkti ... . Ar viskas buvo kaip planuota, gal kas nenumatyta ūkyje nutiko?
 
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – ketvirtadien  lapkričio 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...