captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Panevėžyje atidaryta stela žydų labdaros fondui „Džoint“

Panevėžio taryba kone vieningai pritarė vietos žydų bendruomenės prašymui J. Zikaro g. pastatyti stelą, įamžinančią jų labdaros fondo „Džoint“ 100-ąsias metines. 
Panevėžio taryba kone vieningai pritarė vietos žydų bendruomenės prašymui J. Zikaro g. pastatyti stelą, įamžinančią jų labdaros fondo „Džoint“ 100-ąsias metines. Šią idėją palaikė istorikai, pritarti žydų prašymui rekomendavo Kraštotyros muziejus, Kultūros ministerija. 1914-aisiais Anglijos, Prancūzijos ir JAV pasiturinčių žydų įkurto ir iki šiol tebeveikiančio labdaros fondo archyviniai dokumentai liudija, kad pirmoji parama Panevėžio žydus pasiekė 1916-aisiais ir nenutrūksta iki šių dienų. „Džoint“ labdaros fondas ir dabar globoja švietimo, kultūros, sporto projektus. Jis yra ir pagrindinis Vilniuje veikiančios žydų mokyklos rėmėjas, ne tik aprūpinantis ją mokymo priemonėmis bei švietimo įstaigai reikalinga įranga, bet ir pagelbėjantis neturtingiems moksleiviams.
 
Lietuvoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje vykdomas projektas „Savanorių pagalba pažeidžiamiems asmenims“. Apie šią veiklą pasakoja Vilniaus rajono Raudonojo Kryžiaus draugijos sekretorė Janina Latvis.
 
 
„Santara“ –  lapkričio 06 d., ketvirtadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...