captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Metų knygos rinkimuose“ – Mindaugo Nastaravičiaus „Mo“

„Po pirmos knygos turbūt kiekvienam rašančiam kyla klausimas, ką daryti toliau. Ir ta nuvalkiota  frazė – jeigu gali nerašyti, nerašyk. Aš tai galiu nerašyti... Ypač kai kas nors nepavyksta, pasižiūriu į knygų lentyną, kurioje, tarkime, Beketas ar Dostojevskis, ir galvoju, kam dar didinti prastos ar vidutinės poezijos kiekį? Bet jeigu antra knyga guli ant stalo, vadinasi, pasiteisinimą randu...“ – sako poetas Mindaugas Nastaravičius, išleidęs eilėraščių rinkinį „Mo“ („Tyto alba“). 
Mindaugo Nastaravičiaus eilėraščių knyga „Mo“.
Mindaugo Nastaravičiaus eilėraščių knyga „Mo“.
„Kalbamės su režisieriais, dramaturgais, kurie parodys savo kūrybinius sumanymus kaip dirbtuvių formatą, ir matau, kad šiuos darbus tarsi kažkas sieja. O sieja didžiulis klausimas – kaip teatre kalbėti apie mus supančią tikrovę, kaip išreikšti ir apčiuopti tiesos pojūtį apie šiandieninį žmogų?“ – „Naujosios dramos dienų 2014“ analizuojamas temas apibrėžia Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovas, teatrologas Audronis Liuga.
 
 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Suprantu, kad dabar yra visai kitas pasaulis, ir man labai gaila, kad nėra to ryšio su knyga, su puslapiu, raidėmis, tekstu, kur tu fantazuoji pats, o ne tau kiša iš ekrano“, – sako aktorė, septynių knygų autorė Doloresa Kazragytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie aktoriaus ir rašytojo darbą su tekstu.
 
„Po pirmos knygos turbūt kiekvienam rašančiam kyla klausimas, ką daryti toliau. Ir ta nuvalkiota  frazė – jeigu gali nerašyti, nerašyk. Aš tai galiu nerašyti... Ypač kai kas nors nepavyksta, pasižiūriu į knygų lentyną, kurioje, tarkime, Beketas ar Dostojevskis, ir galvoju, kam dar didinti prastos ar vidutinės poezijos kiekį? Bet jeigu antra knyga guli ant stalo, vadinasi, pasiteisinimą randu...“ – sako poetas Mindaugas Nastaravičius, išleidęs eilėraščių rinkinį „Mo“, dalyvaujantį „Metų knygos rinkimuose“. Koks tas pasiteisinimas? Kokias svarbias patirtis autorius stengiasi perteikti literatūroje? Ir kada istorija, patirtis virsta poezija? Pokalbis su M. Nastaravičiumi ne tik apie rinkimuose dalyvaujantį rinkinį „Mo“, bet ir kitas jam svarbias sritis – dramaturgiją ir žurnalistiką.
 
 
 Ved. Austėja Kuskienė.
 
„Ryto allegro“ lapkričio 5 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...