captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pluoštinių kanapių įstatymas netenkina augintojų lūkesčių

Pastaraisiais metais šalyje – didelis pluoštinių kanapių auginimo proveržis. 

Pastaraisiais metais šalyje – didelis pluoštinių kanapių auginimo proveržis. Šiemet bendras deklaruotas jų plotas, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 4 kartus iki 1000ha. Griežtai laikęsi Pluoštinių kanapių įstatymo reikalavimų, augintojai nesusilaukė jokių priekaištų. Deja, kai kurie šio įstatymo, įsigaliojusio metų pradžioje, straipsniai jau netenkina žemdirbių. 

 
Biržų rajone Vabalininke gyvenantis Vydas Vareikas ne ūkininkas, bet gerai žinomas ne tik apylinkėse. Jis, baigęs kino mechaniko mokslus, tautodailininkas, veislinių šunų augintojas ir dresuotojas, medžiotojas, apsaugos tarnybos darbuotojas, sportininkas ir sportinių renginių organizatorius, baikeris, dviratininkas. Kai kuriose srityse Vydo pasiekimai įspūdingi – jis yra Lietuvos ir Baltijos šalių svarsčių kilnojimo čempionas, turi išdrožęs unikalią  medinių šaukštų kolekciją, jo išaugintus ir dresuotus šunis žino nemažai šunų mylėtojų. Vydas Vareika yra gavęs „Lino žiedo“ apdovanojimą, kuris įteikiamas labiausiai Vabalininko kraštui nusipelniusiems žmonėms.
 
Rubrika „Diena kaime“ su Algerdu Balčiūnu, Akmenės rajono Gaudžiočių kaimo ūkininku. Agronomas, ūkininkauti pradėjęs daugiau kaip prieš du dešimtmečius, dabar turi apie šimtą hektarų žemės, augina pusšimtį kiaulių. Beje, dirba mamos gimtuose kraštuose, atgavęs jos turėtą žemę, kaip sakoma, tęsia šeimos tradicijas, neatsitiktinai 2006 m. Algerdas Balčiūnas tapo „Lietuvos kaimo spindulio“ laureatu nominacijoje ūkininkas iš pašaukimo.  Šiomis dienomis ūkyje darbų jau gerokai mažiau, kasdienė ruoša prie kiaulių ir nedideli, bet įvairūs vėlaus rudens ūkio reikalai. Koks antradienis buvo ūkininkui?
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – trečiadienį lapkričio 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...