captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: bibliotekų problemos ir galimybės

„Dinamiška aplinkos kaita įpareigoja bibliotekas ieškoti naujų lankytojų pritraukimo būdų. Viešoji biblioteka daug kur, ypač kaimo teritorijose, tampa „trečiąja vieta“, kurioje bendruomenių nariai gali realizuoti socializacijos, savišvietos ir saviraiškos poreikius.“
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Dinamiška aplinkos kaita įpareigoja bibliotekas ieškoti naujų lankytojų pritraukimo būdų. Viešoji biblioteka daug kur, ypač kaimo teritorijose, tampa „trečiąja vieta“, kurioje bendruomenių nariai gali realizuoti socializacijos, savišvietos ir saviraiškos poreikius“, – teigia Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas.

„Skaitmeninis ar bet koks fotografinis vaizdas ant bet kurios kitos medžiagos laikui bėgant blunka ir kinta. Ir tik keramikoje, jeigu gerai pridegtas, vaizdas yra amžinas“, – kviesdama į naujas keramikos galimybes atskleidžiančią pirmąją pirmąją parodą pasakoja jos kuratorė Dalia Laučkaitė-Jakimavičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tenka konstatuoti, kad nonkonformistinė, maištaujanti, neapibrėžta laikysena šiandien nebėra ypač vertinama. Net ir jauniausieji kultūros lauko dalyviai puikiai perprato institucijų galią bei rinkos mechanizmų teikiamas stabilumo garantijas“, – kultūros komentare su rubrika „Požiūris“ apie pogrindžio reikšmę kultūrai pastebi kultūros ir meno kritikas Jurijus Dobriakovas.

„Dinamiška aplinkos kaita įpareigoja bibliotekas ieškoti naujų lankytojų pritraukimo būdų. Viešoji biblioteka daug kur, ypač kaimo teritorijose, tampa „trečiąja vieta“, kurioje bendruomenių nariai gali realizuoti socializacijos, savišvietos ir saviraiškos poreikius“, – teigia Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas. Kodėl tolstant nuo tradicinės bibliotekos veiklos, kylant bibliotekininko kvalifikacijai, nekyla jo statusas visuomenėje ir negerėja ekonominė padėtis? Pokalbis studijoje su prof. R. Gudausku, „Bibliotekos pažangai-2“ projektų bendruomenėms vadove Giedre Čistoviene, Plungės bibliotekos direktore Violeta Skeriene ir M. Mažvydo bibliotekos Ryšių su visuomene skyriaus vedėju Justu Jaskoniu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 4 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close