captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: ar gali bankrutuoti solidžiai ES remiamas Lietuvos žemės ūkis?

Dar prieš keletą metų Lietuvos žemės ūkis buvo vadinamas ekonomikos garvežiu, padėjusiu įveikti krizę. Dabar, atrodo, garvežys stoja, o žemdirbiams reikia papildomos paramos. 
 A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Dar prieš keletą metų Lietuvos žemės ūkis buvo vadinamas ekonomikos garvežiu, padėjusiu įveikti krizę. Dabar, atrodo, garvežys stoja, o žemdirbiams reikia papildomos paramos. Jau pusmetį daugiausia nuostolių patiria pieno gamybos ūkiai, sumažėjo grūdų, mėsos supirkimo kainos, neranda rinkos didieji daržovių augintojai. O kur dar pavojingos ligos – afrikinio kiaulių maro daroma žala ir ne tik kiaulių augintojams, bet ir grūdų eksportui. Tiesa, valdžia tiesia pagalbos ranką: anksčiau pradėtos mokėti tiesioginės išmokos už plotus, žadama greičiau išmokėti ir tikslinę paramą už kvotinį pieną, kreiptasi į EK dėl galimos žalos kompensavimo. Ar to pakaks, ar gali solidžią ES paramą gaunantis Lietuvos žemės ūkis bankrutuoti? O gal baimės ir nuostoliai perdėti?

Pokalbyje dalyvauja žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės vadovas Petras Puskunigis ir Žemės ūkio rūmų pirmininkas, ūkininkas Andrejus Stančikas.

Ved. Arvydas Urba.

„LRT Aktualijų studija“ – pirmadienį, lapkričio 3 d., 11 05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close