captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Mokslo premijos laureatė kalbininkė Laimutė Balodė

Kokias išeitis kalbininkė mato sprendžiant vietovardžių ir asmenvardžių klausimus? Kokia Latvijos patirtis? Ar mes – lietuviai ir latviai – esame reikalingi, pažįstame vieni kitus?   
Mokslo premijos laureatė kalbininkė Laimutė Balodė. hzf.lu.lv nuotr.
Mokslo premijos laureatė kalbininkė Laimutė Balodė. hzf.lu.lv nuotr.
„Graikijos teatruose kontraktai su aktoriais sudaromi 2 metams, bet kiekviename teatre yra nuolatinė aktorių grupė, kuri tęsia tuos kontraktus. Tai ir yra trupė, tai ir yra etika, tik jie nėra amžini“, – patirtimi apie teatrų sistemą dalijasi Graikijoje ir Lietuvoje dirbantis režisierius Cezaris Graužinis.
 
„Jei festivaliuose rodytume tik šedevrus, jie paprasčiausiai neįvyktų, nes sukuriami vienetai tokių filmų. Festivalio kokybė susiformuoja, kai šalia klasikinio kino matai ieškojimus žmonių, pretenduojančių pasiekti ar peršokti dabartinę kokybės kartelę“, – apie tai, ar kiekybė neužgožia kokybės, sako Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė Gražina Arlickaitė.
 
„Koks bebūtų talentingas menininkas, visada tikimasi, kad naujas jo darbas bus dar ir dar geresnis. O mirtis tarsi parodo vertę: pasako, kad viskas, daugiau nebebus. Tik čia svarbus etikos klausimas, kiek įžūliai galima tuo pasinaudoti“, – pastebi psichologė Asta Groblytė.  Kodėl kartais kūrėjo darbai pastebimi tik po mirties?
 
„Tenka konstatuoti, kad nonkonformistinė, maištaujanti, neapibrėžta laikysena šiandien nebėra ypač vertinama. Net ir jauniausieji kultūros lauko dalyviai puikiai perprato institucijų galią bei rinkos mechanizmų teikiamas stabilumo garantijas“, – kultūros komentare apie pogrindžio reikšmę kultūrai pastebi kultūros ir meno kritikas Jurijus Dobriakovas.
 
Išklyskime iš turistinio Vilniaus maršruto, vedančio Aušros Vartų link. Kokios unikalios religinės bendruomenės ir kartu mūsų valstybės istorijos tarpsnį atskleidžia šalia Nacionalinės filharmonijos stovinti Švč. Trejybės bažnyčia, kuriai šiandien reikalinga skubi restauracija?  
 
Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su Latvijos ir Helsinkio universitetų dėstytoja, viena geriausių baltų tikrinių vardų specialiste Laimute Balode kalbėsimės apie kalbos problemas ir su tuo susijusius iššūkius bei lietuvių ir latvių ryšius – ar esame įdomūs vieni kitiems. 
 
Ved. Raminta Jonykaitė
 
 
„Kultūros savaitė“ – lapkričio 1 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
 
Laida kartojama lapkričio 2 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...