captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: dailininkė grafikė Nijolė Vilutienė

„Kai aš pradėjau savarankišką kūrybos kelią, mes jau su Mikalojum (dailininku grafiku Mikalojumi Povilu Vilučiu) buvom kartu. Ir man pradėjo žmonės sakyti, kaip gerai, kad tu turi tokį Mikalojų, kuris padeda, darbus pataiso, vos ne kaip mano mokytojas. Ir niekas netikėjo, kad Mikas pamato mano darbus tik parodoje”, – pasakoja dailininkė grafikė Nijolė Vilutienė. 
Dailininkė grafikė Nijolė Vilutienė. Virginijaus Benašo nuotr.
Dailininkė grafikė Nijolė Vilutienė. Virginijaus Benašo nuotr.
„Fotografija tegali išsaugoti tik paskirus gyvenimo atšvaitus. Pačios tikrovės, kurią spėjame pavadinti sava, žmonių, kuriuos spėjame pamilti, dienų, kuriose buvome gražūs, nepakartojami ir laimingi, ji neturi galios mums sugrąžinti. Iš čia – iš laiko nusineštų žmonių drauge su jų idėjomis, darbais ir lūkesčiais – ir atsirado ši paroda”, – apie savo parodą „In Memoriam” „Darijaus galerijoje” Vilniuje svarsto fotografas Butautas Barauskas.
 
Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai”, „7 meno dienos”, „Literatūra ir menas”.
 
„Jeigu gilintis į evangelikų liuteronų tikėjimą ir požiūrį į mirusįjį, jie jį gerbia, bet ne garbina. Nebūtina į kapines ateiti su žvake ir gėlėmis. Labiau akcentuojama malda, giesmė, pamąstymai apie velionį. Į mirtį tame vandenų krašte, kur potvyniai ir atoslūgiai, senovėje žmonės žiūrėjo natūraliai, elgėsi praktiškai iš anksto padirbindami karstus ir saugodami juos bažnyčioje“, – sako Rusnės etnokultūros centro vadovė Birutė Servienė.
 
„Kai aš pradėjau savarankišką kūrybos kelią, mes jau su Mikalojum (dailininku grafiku Mikalojumi Povilu Vilučiu) buvom kartu. Ir man pradėjo žmonės sakyti, kaip gerai, kad tu turi tokį Mikalojų, kuris padeda, darbus pataiso, vos ne kaip mano mokytojas. Ir niekas netikėjo, kad Mikas pamato mano darbus tik parodoje”, – pasakoja dailininkė grafikė Nijolė Vilutienė. Pokalbis apie menininkų šeimos gyvenimą ir kūrybą kartu ir šalia – kūrėjos, žmonos ir motinos akimis.
 
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ spalio 31 dieną, penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close