captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: už miestuose turėtą žemę bus atlyginama mišku

Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja Seimo priimtos Piliečių teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisos.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja Seimo priimtos Piliečių teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisos, kurios įtvirtino galimybę už valstybės išperkamą žemę, turėtą mieste, atlyginti lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje. Šalyje yra beveik 10 tūkst. asmenų, kuriems neatkurtos nuosavybės teisės į daugiau kaip 6 tūkst. hektarų.

Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovėje laikoma 870 karvių, kasdien perdirbti parduodama 21 tona pieno. Bendrovės direktoriaus pavaduotojas Kastytis Krištolaitis tvirtina, kad pieno gamyba yra toli gražu ne primityvus kaimo verslas. Net ir šiomis ypač nepalankiomis pieno ūkiui sąlygomis tenka galvoti apie pažangių technologijų diegimą. Pats aplankęs nemažai ES pažangių pieno ūkių, vertingą jų patirtį, parsivežtas naujausias kompiuterines programas diegia savo bendrovėje. Nuoseklaus veislinio darbo rezultatas – vidutinis karvių primilžis per metus siekia 9,5 tūkst. kg pieno.

Dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui iki šiol buvo daug diskutuota, kaip sakoma „laužomos ietys“ ir tarp politikų, ir tarp valdžios žmonių, ir tarp jautriai į įvairius siūlymus reagavusių miestiečių. O ką apie tai galvoja kaimo žmonės?

Rytoj – Visų šventųjų diena, poryt – Vėlinės. Vėl lankysime Amžinybėn išėjusių artimųjų, draugų, pažįstamų kapus. Vėl plazdens žvakių liepsnelės, kapus puoš įvairiaspalvės gėlės. Nesvarbu – gausiai ar kukliai puošime kapus miestų kapinėse ir atokiose kaimo kapinaitėse. Svarbu, kad neužmirštame išėjusiųjų, jų gerų darbų. Mintyse su jais bendraujame, maldą sukalbame. Suprantama, kiekvienas vis savaip. Kaip ir Varėnos rajone Zervynų kaimo kapinaičių kalnelyje Visų šventųjų dienos išvakarėse sutikta Birutė Tamulevičienė.

 

Ved.  Regina Montvilienė

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 31 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...