captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie knygą „Molėtai 625 – žmonės, istorija, gamta“

„Šita knyga iš dalies kviečia keisti gyvenimą – atsisakyti stereotipų, keisti mąstymą, savo mieguistišką matymą, požiūrį į aplinką, į buvusius, į išnaikintus žmones“, – sako dailininkas ir žurnalistas Vaidotas Žukas, knygos apie Molėtus sudarytojas.
Vaidotas Žukas. Nuotrauka iš asmeninio albumo.
Vaidotas Žukas. Nuotrauka iš asmeninio albumo.

„Šita knyga iš dalies kviečia keisti gyvenimą –  atsisakyti stereotipų, keisti mąstymą, savo mieguistišką matymą, požiūrį į aplinką, į buvusius, į išnaikintus žmones“, – sako dailininkas ir žurnalistas Vaidotas Žukas, knygos apie Molėtus sudarytojas.

„Jeigu tavęs ten nėra, tai nėra ir pasaulio architektūros žemėlapyje, nes bienalė yra toks laivas, kuris neša į priekį visus, kurie juo keliauja“, – teigia architektūros kritikė Rūta Leitanaitė, Venecijos architektūros bienalėje skaičiusi paskaitą apie Lietuvos architektūrą. Kodėl Lietuva nedalyvauja viename svarbiausių architektūrai skirtų renginių?

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“ ir „Literatūra ir menas“ apžvalga.

„Savivaldybių muziejų rinkiniuose dominuoja krašto tautosaka, audiniai, etnografiniai regionų motyvai. Tačiau parodose bus atskleidžiamos ir tradicijų bei modernumo sankirtos, praeities ir dabarties sąsajos. Tai bus galima ir išgyventi praktiškai, edukaciniuose užsiėmimuose. Muziejai nestovi vietoje – transformuojasi, keičiasi, bei nori parodyti save", – sako Savivaldybių muziejų bendrijos primininkė Audronė Jakunskienė apie pirmąją muziejų mugę Kaune „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija".

„Šita knyga iš dalies kviečia keisti gyvenimą –  atsisakyti stereotipų, keisti mąstymą, savo mieguistišką matymą, požiūrį į aplinką, į buvusius, į išnaikintus žmones“, – sako knygos „Molėtai 625 – žmonės, istorija, gamta“ sudarytojas, dailininkas ir žurnalistas Vaidotas Žukas. Kaip sulaužyti proginių knygų sudarymo stereotipus, kaip išvengti pataikavimo užsakovui ir masiniam skoniui, kad knyga taptų įdomi ir aktuali ne tik vietos gyventojams ir įgytų išliekamąją vertę? Pokalbis su autoriumi.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 7 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...