captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: ar įmanoma reguliuoti degalų kainas?

Pasaulinės naftos kainos kritimo tendencijos neatsispindi Lietuvos degalinių kainoraščiuose, Taip pat laidoje domimės, kokie darbai vyksta Suskystintųjų dujų terminale ir kokia tai alternatyva dujų importui iš Rusijos, ką visuomenei būtina žinoti apie eurą, ko nežinome apie gripą bei kitos temos ir kaip visuomet ketvirtadieniais atsakome į klausytojų klausimus ir prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu LRT Radijui.

Pasaulinės naftos kainos kritimo tendencijos neatsispindi Lietuvos degalinių kainoraščiuose, todėl  parlamentaras Stasys Brundza siūlo įvesti degalų kainų valstybinį reguliavimą ir kontrolę. Jo nuomone, tuo turėtų užsiimti Valstybinė kainų ir energetikos komisija. Politikas klausia, kodėl naftos kainai nukritus apie 20 proc., degalinėse ji smuktelėjo nepilnus 4 proc.

Ar yra pagrindo nerimauti dėl valdančiosios koalicijos tvarumo?

Šiandien Lietuvos bibliotekose vyks tiesioginė transliacija iš Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos tema „Euras ir Lietuva: mitai ir faktai“. Finansų ministras Rimantas Šadžius ir  ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis  griaus mitus apie eurą, analizuos užsienio šalių patirtį ir atsakys į klausimus.  Šia transliacija pradedamas renginių ciklas „Euro panorama“.  

Komentaras – M.Romerio universiteto doc. Vytautas Dumbliauskas

Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalas svarbus ne tik Lietuvai, Baltijos šalims, bet ir visai Europos Sąjungai, siekiančiai didesnės energetinės nepriklausomybės. Vakar atplaukė tanklaivis „Golar Seal“, kuriuo gabenamos dujos perpompuojamos laivui  - saugyklai „Incependence“. Kokie jau vyksta darbai?

Tęsiame temą: nors suskystintos gamtinės dujos šiandien sudaro mažiau kaip penktadalį Bendrijos dujų importo, tikimasi, kad ateityje būtent jos turėtų tapti alternatyva importui iš Rusijos. Dujų rinka iš regioninės tampa pasauline. Visgi iš kur importuoti Europai labiausiai apsimokės – dar neaišku. Žvelgiant plačiau, energetinės nepriklausomybės prognozės Europos Sąjungai gana niūros: Tarptautinės energijos agentūros skaičiavimais, 2035-aisiais ji importuos daugiau kaip du trečdalius suvartojamų dujų. Vietinių - tiek tradicinių, tiek skalūninių, tiek biodujų - perspektyvos nekokios.  Nepaisant to, dujos – kaip švariausia iškastinio kuro rūšis – Europos Sąjungai svarbi siekiant tapti atsinaujinančių išteklių lydere. Išsamiau apie tai – Vaidos Pilibaitytės pasakojime.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu LRT Radijui.

 Su rubrika „Jūs paskambinote į LRT Radiją“ atsakome į klausytojų klausimus. Rubriką rengia Simonas Bendžius

 Verslo naujienos   iš Slovėnijos. Ieva Lauraitytė

 „Turite milijoną klausimų apie gripą, bet negaunate profesionalaus atsakymo?“  - į daugelį klausimų bus bandoma atsakyti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro  rengiamoje  online konferencijoje , kuri organizuojama artėjant supratimo apie gripą dienai. Taigi – ko nežinome apie gripą?

 

Gamtininko Selemono Paltanavičiaus pasakojimas.

 

Laidą veda Gabija Narušytė ir Saulius Liauksminas, prodiuserė Aušra Juraitė 

„Ryto garsai“ spalio 30 d., ketvirtadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ. 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...