captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: geriausia Baltijos šalių jaunoji tapytoja E. Butkutė

„Užaugau Vilniuje, Užupyje, bet mes neturėjome tiek pinigų, kad galėtume mokėti už dailės mokslus“, – pasakoja šių metų „Jaunojo tapytojo prizo“ pagrindinį apdovanojimą pelniusi Eglė Butkutė.
„Jaunojo tapytojo prizo“ pagrindinį apdovanojimą pelniusi Eglė Butkutė. D. Umbraso nuotr.
„Jaunojo tapytojo prizo“ pagrindinį apdovanojimą pelniusi Eglė Butkutė. D. Umbraso nuotr.

„Užaugau Vilniuje, Užupyje, bet mes neturėjome tiek pinigų, kad galėtume mokėti už dailės mokslus. Dirbau namuose. Mokykloje man visi nuolat kartodavo, kad visai nemoku piešti ir tapyti. Bet man tik dar labiau norėjosi tai daryti“, – pasakoja šių metų „Jaunojo tapytojo prizo“ pagrindinį apdovanojimą pelniusi Eglė Butkutė.

 

„Iškart skubame nusukti akis, sakydami, kad tai, gink Dieve, ne apie mus. Bandome save įtikinti, kad taip gyvena kurio nors posovietinio miesto miegamojo rajono „fauna“. Tačiau negi ir jie nemyli, nesikabina į gyvenimą, neieško patvirtinimo, kad jis vis dėlto buvo nugyventas ne veltui? Nemeluokime patys sau – skiriasi tik mūsų perskaitytų knygų kiekis ir vartojamų tarptautinių žodžių arsenalas, o mums rūpintys klausimai apie santykius, karjerą, meilę ir gyvenimo prasmę yra identiški“, – sako režisierius Tomas Jašinskas, Lietuvos rusų dramos teatre pastatęs spektaklį „Puikus gyvenimas“ pagal to paties pavadinimo Baltarusijos dramaturgo Pavelo Priažko pjesę.

 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

 

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: vertėjo į kitas kalbas svarba vengrų rašytojo požiūriu; ar tikrai egzistuoja generacijų (kartų) konfliktas ir ar seniau buvo kuriami geresni filmai?

„Užaugau Vilniuje, Užupyje, bet mes neturėjome tiek pinigų, kad galėtume mokėti už dailės mokslus. Dirbau namuose. Mokykloje man visi nuolat kartodavo, kad visai nemoku piešti ir tapyti. Bet man tik dar labiau norėjosi tai daryti“, – pasakoja šių metų „Jaunojo tapytojo prizo“ pagrindinį apdovanojimą pelniusi Eglė Butkutė. Pokalbis su jaunąja tapytoja apie kūrybą, laimėjimą atnešusį darbą „Šuolis per ožį“ ir jį įkvėpusius prisiminimus iš mokyklos, bei projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ organizatorės Julijos Dalidėnaitės-Petkevičienės komentaras apie šiųmetinį konkursą. 

 

Ved. Austėja Kuskienė.    

                       

„Ryto allegro“ spalio 30 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...