captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: aktorius Arnas Rosenas

„Skaitau tai, ką jaučiu, kas atitinka mano pasaulėžiūrą, emocinį diapazoną, išplaukia iš vidinės nuojautos, minčių, pažinimo,  kai žodžiai, sakiniai pulsuoja vis naujais, vos suvokiamais neregėtų galimybių niuansais, – yra sakęs viename radijo interviu  Arnas Rosenas.“
Aktorius Arnas Rosenas.
Aktorius Arnas Rosenas.

Aktorius Arnas Rosenas vaidino teatre, kine, televizijos spektakliuose, garsino filmus, skaitė poeziją ir prozą. Ypač daug  jo įrašų saugoma Lietuvos radijo archyvuose – net 662 įrašai! Aktoriaus balsą  –  raiškų, melodingą ir  nepakartojamo tembro – atpažindavo visa Lietuva. „Skaitau tai, ką jaučiu, kas atitinka mano pasaulėžiūrą, emocinį diapazoną, išplaukia iš vidinės nuojautos, minčių, pažinimo,  kai žodžiai, sakiniai pulsuoja vis naujais, vos suvokiamais neregėtų galimybių niuansais, – yra sakęs viename radijo interviu  Arnas Rosenas. – Poezijos programa turbūt ir yra aktoriaus, kaip žmogaus ir piliečio, credo”.

Į šiuos aktoriaus žodžius įsiklausėme rengdami šią laidą. Joje skamba Pauliaus Širvio, Justino Marcinkevičiaus, Algimanto Baltakio poezija, ištraukos iš Senekos „Laiškų Liucilijui“,  Justino Marcinkevičiaus dešimties giesmių dramos „Katedra”. Girdėsime ištraukas iš laidos „Arnas Rosenas apie save”, įrašytos 1980 m.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ lapkričio 3 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ  lapkričio 4 d. 01.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...