captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – kūrinių vaikams autoriai

„Bene svarbiausias atrinkėjų troškimas, kad knyga pasiektų tikrąjį adresatą (ne tik auklėtojus, bibliotekininkus, tėvus, kritikus, mokytojus), būtų su malonumu skaitoma, nes įdomi, netikėta, stebina, intriguoja, sujaudina ir prajuokina.“
Literatūros specialistė Danguolė Šakavičiūtė.
Literatūros specialistė Danguolė Šakavičiūtė.

„Bene svarbiausias atrinkėjų troškimas, kad knyga pasiektų tikrąjį adresatą (ne tik auklėtojus, bibliotekininkus, tėvus, kritikus, mokytojus), būtų su malonumu skaitoma, nes įdomi, netikėta, stebina, intriguoja, sujaudina ir prajuokina“, – sako knygas vaikams ir paaugliams atrinkusios ekspertų komisijos narė literatūros specialistė Danguolė Šakavičiūtė. Apie ką mąsto knygų autoriai? Kaip jie randa kelią pas šiuolaikinį skaitytoją?

„Aš kalboje gyvenu...“ – in memoriam Romualdui Granauskui.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Seniausioji lietuvių literatūra yra vertimai. Galima pradėti nuo M. Mažvydo. Pirmojoje knygoje, apie kurią visi taip kalba, tėra trys nedidukai autoriniai tekstai, o visa kita – vertimas“, – apie  mūsų vertimo istorijos pradžią pasakoja Vilniaus universiteto Vertimo studijų katedros docentė dr. Liucija Černiuvienė.

„Bene svarbiausias atrinkėjų troškimas, kad knyga pasiektų tikrąjį adresatą (ne tik auklėtojus, bibliotekininkus, tėvus, kritikus, mokytojus), būtų su malonumu skaitoma, nes įdomi, netikėta, stebina, intriguoja, sujaudina ir prajuokina“, –  sako knygas vaikams ir paaugliams atrinkusios ekspertų komisijos narė Danguolė Šakavičiūtė. Apie ką mąsto knygų autoriai? Kaip jie randa kelią pas šiuolaikinį skaitytoją? Pokalbis studijoje su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių knygų vaikams autoriais: Gintare Adomaityte („Čiobrelių dvaras“), Jurga Baltrukonyte („Torčiukas ant debesėlio“), Danguole Kandrotiene („Spintos istorijos“), Kotryna Zyle („Milžinas mažylis“), Lina Žutaute („Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“). 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 29 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...