captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkį šiemet gelbsti sėklininkystė

Kauno rajone Karkiškių kaime įsikūrusio Aleksandro Stulginskio universiteto mokomojo ūkio turtas nemažas: per 400 ha žemės, 420 galvijų. Tačiau šiemet tai daug džiaugsmo neteikia. Kas padeda išvengti žymaus ūkio pajamų mažėjimo?
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Kauno rajone Karkiškių kaime įsikūrusio Aleksandro Stulginskio universiteto mokomojo ūkio turtas nemažas: per 400 ha žemės, 420 galvijų. Šio ūkio gyvuliai produktyvumu, o laukai derlingumu nuolat garsėjo. Tačiau šiemet tai daug džiaugsmo neteikia. Kas padeda išvengti žymaus ūkio pajamų mažėjimo?

Šalyje per 500 pieno gamintojų tiesiogiai vartotojams parduoda pieną. Tai daugiausia turguje prekiaujantys asmenys. Ne vienas jų padejuoja, jog savaitgaliais negali atsiskaityti už į turgų atvežto pieno tyrimus, nes nedirba bankų skyriai. Tenka gaišti laiką kitą dieną, vykti atsiskaityti į rajono centrą. Ar situacija nesikeis?

Mezgimas mūsų krašte buvo žinomas senų senovėje. Apie tai byloja archeologiniai radiniai, tarp jų megztų daiktų fragmentai – kaip nauja moteriška kepuraitė, kuriai keli tūkstančiai metų. Įdomu ir tai, kad senos tradicijos atkuriamos sumaniai, naudojant įprastą ūkio darbų inventorių – medinį grėblį, kurio nupjautas kotas vertikaliai įtvirtintas kaladėje.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 27 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close