captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Kiekvienas šimtmečiais skaičiuojantis istoriją miestas didžiuojasi svarbiausiu savo pastatu – rotuše, pagrindine miesto savivaldos įstaiga. Lietuvoje iš viso buvo pastatyta apie 180 rotušių.

Kiekvienas šimtmečiais skaičiuojantis istoriją miestas didžiuojasi svarbiausiu savo pastatu – rotuše, pagrindine miesto savivaldos įstaiga. Lietuvoje iš viso buvo pastatyta apie 180 rotušių. Nuo XVIII a. pabaigos naujos rotušės nebestatytos, dauguma senųjų sunyko, buvo nugriautos arba pertvarkytos į cerkves. Apie Lietuvos rotušes – pirmadienio viktorinoje.

„Festivalio „Muzikos ruduo“ misija – atrasti kitą Lietuvą, o tuo pačiu – suteikti galimybę pažinti įdomiausią lietuvišką muziką ir žymiausius lietuvių atlikėjus ne vien didmiesčių gyventojams, kurortų svečiams, bet ir kitų Lietuvos vietovių žmonėms“, – sako festivalio meno vadovas Robertas Bliškevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ir „Optimisto istorijoje“ („Auksinis debesies kraštelis arba optimisto  istorija“, išleido „Baltos lankos“), ir „Negyvenamuose miestuose“ („Tyto alba“) rašoma apie pašlijusią žmonių komunikaciją, tačiau Matthew Quick priežasčių ieško surambėjusiose žmonių sielose, o Alina Meilūnaitė išorėje – technologijų pažangoje, globalizacijoje, viešaisiais ryšiais užterštoje atmosferoje“, – pastebi literatūros kritikė Emilija Visockaitė, apžvelgdama amerikiečio ir lietuvės debiutinius romanus.

Kiekvienas šimtmečiais skaičiuojantis istoriją miestas didžiuojasi svarbiausiu savo pastatu – rotuše, pagrindine miesto savivaldos įstaiga. Lietuvoje iš viso buvo pastatyta apie 180 rotušių. Lietuvą prijungus prie Rusijos, mažesnių miestelių savivalda panaikinta. Nuo XVIII a. pabaigos naujos rotušės nebestatytos, dauguma senųjų sunyko arba buvo nugriautos, kai kurios pertvarkytos į cerkves. Apie Lietuvos rotušes – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 27 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...