captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Pietų Indijos muzikos atspindžiai Eero Hämeeniemio kūrinyje

Pietų Indija turi savitą, karnatakinę klasikinę muziką, su kurios atstove, garsia dainininke Bombey Jayashri laidos autorei teko susipažinti, dalyvauti jai skirto kūrinio pasaulinės premjeros repeticijose. Tai Indijos apžavėto suomių kompozitoriaus Eero Hämeeniemio penkių dalių vokalinis ciklas.
Suomių kompozitorius Eero Hämeenniemi. Wikipedia.org nuotr.
Suomių kompozitorius Eero Hämeenniemi. Wikipedia.org nuotr.

Kas mums yra indiška muzika? Ta, kurią girdime naiviuose jų kino filmuose? Ar ilgų, meditacijoms skirtų ragų monotonija? Gal dar kiek daugiau apie ją žino besidomintys Indijos muzikos instrumentais ar šokiu... Tačiau tai – Vakaruose labiau paplitusios Šiaurės Indijos tradicinės muzikos pavyzdžiai. O Pietų Indija turi savitą, karnatakinę klasikinę muziką, su kurios atstove, garsia dainininke Bombey Jayashri laidos autorei teko susipažinti, klausytis ne tik jos koncerto, kalbėtis, bet ir dalyvauti jai skirto kūrinio pasaulinės premjeros repeticijose. Tai Indijos apžavėto suomių kompozitoriaus Eero Hämeeniemio penkių dalių vokalinis ciklas, kuriame greta balso skamba ir senieji Europos instrumentai bei virtuoziškos indų mušamųjų instrumentų – tablų – improvizacijos.

Paskutinysis „Muzikinio pastišo“ pusvalandis pakvies į 20-ąjį tarptautinį instrumentinio folkloro festivalį „Griežynė“. Festivalio programą ir ryškiausius svečius pristatys jo meno vadovas Algirdas Klova.

Ved. Jūratė Vičienė .

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 5 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close