captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos pieno gamintojų suvažiavimas – „Litexpo“ parodų centre

Vis labiau blogėjant padėčiai pieno ūkiuose, Pieno gamintojų asociacija kviečia į lapkričio 11 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksiantį suvažiavimą, kuriame dalyvaus apie 2 tūkst. pieno gamintojų.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.
Laidos vedėjas Algirdas Steponavičius.

Dėl sumažėjusių žaliavinio pieno supirkimo kainų vien tik per rugsėjo mėnesį, palyginti su pernykščiu rugsėju, žemdirbiai prarado daugiau kaip 50 mln. litų. Vis labiau blogėjant padėčiai pieno ūkiuose, Pieno gamintojų asociacija kviečia į lapkričio 11 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksiantį suvažiavimą, kuriame dalyvaus apie 2 tūkst. pieno gamintojų.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, šalyje kontroliuojama 145 tūkst. karvių. Tai sudaro 45 proc. visų karvių, tačiau iš jų primelžiama 60 proc. viso kvotinio pieno. Tai patvirtina kontroliuojamų gyvulių vertę ir naudą. Tačiau pastaraisiais metais kontroliuojamų karvių mažėja. Kodėl?

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę,  kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis šalyje įsikūrė daug Moterų klubų. Dabar jie veikia mietuose, daugelyje kaimiškųjų seniūnijų. Aktyvia, naudinga bendruomenei veikla Šakių rajone pasižymi Lekėčių bendruomenės Moterų klubas. Jo veikla prasidėjo jau seniau kaip prieš dešimtmetį, kai keturios bendruomenės moterys susibūrė į komandą ir Lekėčių labdaros fondo vardu parašė projektą. Po kelerių metų Lekėčių moterys įregistravo ir oficialų savo klubą, kurio veikla rajone ir už jo ribų kasmet vis labiau žinoma.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 24 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...