captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dailininko Telesforo Valiaus (1914–1977) kūryba

„Tai įdomus ir jaudinantis susitikimas su dailininko kūryba, kurioje jis ypač jautriai atskleidė dramatiškas žmogaus būties temas. Svarbiausios jam buvo Tėvynės netekties skausmas ir žmogiškos prigimties laikinumas, trapumas.“
Dailininko Telesforo Valiaus paveikslo „Badas” fragmentas<br> 1945 m.
Dailininko Telesforo Valiaus paveikslo „Badas” fragmentas
1945 m.

„Tai įdomus ir jaudinantis susitikimas su dailininko kūryba, kurioje jis ypač jautriai atskleidė dramatiškas žmogaus būties temas. Svarbiausios jam buvo Tėvynės netekties skausmas ir žmogiškos prigimties laikinumas, trapumas“, – pasakoja žymaus išeivijos grafiko T. Valiaus gimimo šimtmečio parodos V. Kasiulio dailės muziejuje kuratorė Regina Urbonienė.

„Nikolajaus Erdmano drama „Savižudis“ yra be galo daugiasluoksnė pjesė. Pagrindinis šio kūrinio akcentas – žmogaus, kuris jaučiasi vienišas ir pasiklydęs aplinkiniame chaose, drama. Tai istorija apie paniekintus ir pažemintus žmones, radusius drąsos ir jėgų likti gyviems“, – apie naujausią spektaklį, kuriuo pradedamas Vilniaus mažojo teatro sezonas, sako režisierė Gabrielė Tuminaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: ką apie totalitarinės praeities įtaką šiandieniniam mentalitetui mano Rumunijoje gimęs vengrų romanistas; tą pačią temą svarsto ir amerikietis žurnalistas buvusios Rytų Vokietijos atžvilgiu; pagaliau ir naujas kompozitoriaus Arvo Pärto jubiliejinis projektas Taline.

„Tai įdomus ir jaudinantis susitikimas su dailininko kūryba, kurioje jis ypač jautriai atskleidė dramatiškas žmogaus būties temas. Svarbiausios jam buvo Tėvynės netekties skausmas ir žmogiškos prigimties laikinumas, trapumas“, – pasakoja žymaus išeivijos grafiko T.Valiaus šimtmečio parodos V.Kasiulio dailės muziejuje kuratorė Regina Urbonienė. „Kurdamas modernistinėmis struktūromis, jis pasakojo apie gimtąją Žemaitiją, baltiškąją lietuvių praeitį. „Išėjęs sugrįžti“ – taip reikėtų charakterizuoti Telesforo Valiaus gyvenimo taką“, – prisiminimais dalinasi dailininkų Valių dinastijos atstovas Andrius Valius. Pasakojimas apie T. Valiaus kūrybą ir gyvenimą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 23 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close