captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl (ne) būtina teatrų reforma?

Lietuvos teatralai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, įtakojama keleto suinteresuotų valdininkų, užsimojo sunaikinti Lietuvos profesionalųjį repertuarinį teatrą.“
Laidos vedėja Karina Metrikytė.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.

Lietuvos teatralai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, įtakojama keleto suinteresuotų valdininkų, užsimojo sunaikinti Lietuvos profesionalųjį repertuarinį teatrą. Slapta nuo teatro bendruomenės parengtas naujas Teatro ir koncertinių įstaigų įstatymo projektas, parankus absoliučiai teatro vadovų vienvaldystei ir tokiai valstybei, kuriai kultūros politikos nebuvimas jau tapo norma“. Kam naudingas rengiamas naujas teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo pakeitimo projektas?

„Akvarelė turi netikėtumo momentą – niekada nežinai, kaip jinai sudžius. Šiek tiek ją galima valdyti ir žinoti technikos subtilybes, bet tikrai ne iki galo. Antra vertus, tai yra skaidrus ir greitas darbas, virtuoziškas. Tai visai nereiškia, kad aš ją tobulai valdau, bet stengiuosi ir jinai mane džiugina“, – apie savo darbų parodą „Lietuvos dailės istorija paveikslėliuose“, eksponuojamą Vilniaus „Pamėnkalnio“ galerijoje, sako scenografė Marta Vosyliūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie vertimo istoriją. „Vertimo mokslas tam tikra prasme yra labai paradoksalus: pirmieji liudijimai apie vertimo veiklą yra iš trečio tūkstantmečio prieš Kristų, o pats mokslas susikūrė antroje XX amžiaus pusėje.  Tad vertimo veikla yra labai sena, o vertimo mokslas labai jaunas“, – pastebi Vilniaus universiteto Vertimo studijų katedros docentė Liucija Černiuvienė.

Lietuvos teatralai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad  „Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, įtakojama keleto suinteresuotų valdininkų, užsimojo sunaikinti Lietuvos profesionalųjį repertuarinį teatrą. Slapta nuo teatro bendruomenės parengtas naujas Teatro ir koncertinių įstaigų įstatymo projektas, parankus absoliučiai teatro vadovų vienvaldystei ir tokiai valstybei, kuriai kultūros politikos nebuvimas jau tapo norma“. Kam naudingas rengiamas naujas teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo pakeitimo projektas? Kieno interesus, iš tikrųjų, gina Kultūros ministerija? Pokalbyje apie (ne) būtiną teatrų reformą dalyvauja Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos teatro sąjungos vadovas Ramutis Rimeikis, Kauno nacionalinio dramos teatro aktorių profesinės sąjungos pirmininkas, aktorius Henrikas Savickis, Keistuolių teatro vadovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros vedėjas doc. Aidas Giniotis, Kauno nacionalinio dramos teatro gen. direktorius Egidijus Stancikas.j

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ spalio 22 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...