captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: kas yra tekstilė šiandien?

Lietuvoje mes turime stiprią tekstilės pramonę, kurios eksportas į Europos Sąjungos šalis nuolat auga. Tačiau perspektyvi ir inovacijoms imli pramonės šaka susiduria su aukštos kvalifikacijos specialistų problema, kuri, beje, nesvetima ir Europai.
Kilimų verpalų bendrovės „Danspin“ direktorius Rosvaldas Kunickas.
Kilimų verpalų bendrovės „Danspin“ direktorius Rosvaldas Kunickas.

Stereotipas, kad tekstilė naudojama tik buityje, keliauja į praeitį. Šiandien ji mus supa visur ir nuolat. Tekstilės gaminiams pasirenkami netikėčiausi pluoštai, pavyzdžiui, pieno baltymai, kanapės, durpės. Ji naudojama žemės ūkyje, medicinoje, aviacijoje ir kosmonautikoje, sporte, karyboje, apsauginių rūbų gamyboje ir kitur.

Lietuvoje mes turime stiprią tekstilės pramonę, kurios eksportas į Europos Sąjungos šalis nuolat auga. Tačiau perspektyvi ir inovacijoms imli pramonės šaka susiduria su aukštos kvalifikacijos specialistų problema, kuri, beje, nesvetima ir Europai. Kasmet parengiama vis mažiau tekstilės inžinierių, kuriuos rengia vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje – Kauno technologijos universitetas. Šiuo metu įmonėse pageidaujami net bakalaurai. Ekspertai prognozuoja, kad artimiausiu metu iš tekstilės pramonės į pensiją išeis apie 40 procentų specialistų. Kas juos pakeis? Kodėl tekstilės inžinerijos studijos nėra populiarios?

„Žinių amžiuje“ dalyvauja tekstilininkas, KTU Tekstilės technologijos Medžiagų inžinerijos katedros prof. Rimvydas Milašius, tekstilės fabriko „Danspin“ direktorius Rosvaldas Kunickas ir tekstilės inžinerijos specialistai.   

„Žinių amžius“ trečiadienį, spalio 22 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close