captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: maestro Juozas Domarkas

„Ne be reikalo kalbama, kad simfoninis orkestras yra valstybė valstybėje. Simfoninis orkestras turi savo įstatymus, savo hierarchiją, savo mini tradicijas, savo valdžią, autoritetus, savo specifiką. Ir tai tikrai yra valstybė valstybėje. Tai – labai sudėtingas organizmas.“
Maestro Juozas Domarkas.
Maestro Juozas Domarkas.

„Ne be reikalo kalbama, kad simfoninis orkestras yra valstybė valstybėje. Simfoninis orkestras turi savo įstatymus, savo hierarchiją, savo mini tradicijas, savo valdžią, autoritetus, savo specifiką. Ir tai tikrai yra valstybė valstybėje. Tai – labai sudėtingas organizmas“, – tvirtina maestro Juozas Domarkas, jau 50 metų vadovaujantis savo suformuotam Lietuvos nacionaliniam simfoninam orkestrui.

„Siūlomos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos dažnai būna inertiškos, trūksta sisteminio žvilgsnio. Be abejo, patikslinimai, kad savivaldos ir bankų įstaigos negali turėti žiniasklaidos priemonių, svarbūs, bet klausimas, ar tai esmiškai padės išspręsti šiandien žiniasklaidoje kylančias problemas“, – pastebi Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto direktorius dr. Deimantas Jastramskis.

Dienraščių kultūros puslapių  apžvalga.

Su rubrika „Požiūris” – kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus komentaras. „Riksmo fone diskusija neįmanoma. Neapykanta tampa kasdienybe ten, bet ten (Rusijoje) yra labai netoli nuo čia..." – apie tai, kas sieja kultūrines revoliucijas Rusijoje, Kinijoje ir Lietuvoje, svarsto kultūros komentaro autorius.

Ne be reikalo kalbama, kad simfoninis orkestras yra valstybė valstybėje. Simfoninis orkestras turi savo įstatymus, savo hierarchiją, savo mini tradicijas, savo valdžią, autoritetus, savo specifiką. Ir tai tikrai yra valstybė valstybėje. Tai – labai sudėtingas organizmas“, – tvirtina maestro Juozas Domarkas, jau 50 metų vadovaujantis savo suformuotam Lietuvos nacionaliniam simfoninam orkestrui. Pokalbis apie tai, kokie iššūkiai laukė jauno dirigento, pakviesto formuoti Filharmonijos kolektyvą, dirigento darbo specifiką ir žvilgsnis į maestro kūrybinės veiklos jubiliejui skirtą fotografijų parodą.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro” spalio 21 dieną, antradienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...