captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – džiazo legenda Viačeslavas Ganelinas

„Tuometinė valdžia suprato, kad negalima visą laiką tik drausti, reikia leisti ir pažaisti. Džiazo bacila ėmė sklisti po visą šalį. Vilniuje mes rinkdavomės į jaunimo kavinę, kurioje tiesiog ore tvyrojo meilė muzikai, nežmoniška aistra ir noras prisiliesti prie uždrausto vaisiaus.“
Džiazo legenda Viačeslavas Ganelinas.
Džiazo legenda Viačeslavas Ganelinas.

Tuometinė valdžia suprato, kad negalima visą laiką tik drausti, reikia leisti ir pažaisti. Džiazo bacila ėmė sklisti po visą šalį. Vilniuje mes rinkdavomės į jaunimo kavinę, kurioje tiesiog ore tvyrojo meilė muzikai, nežmoniška aistra ir noras prisiliesti prie uždrausto vaisiaus“, – prisimena garsusis džiazo muzikantas ir kompozitorius Viačeslavas Ganelinas.

„Siūlomos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos dažnai būna inertiškos, trūksta sisteminio žvilgsnio. Be abejo, patikslinimai, kad savivaldos ir bankų įstaigos negali turėti žiniasklaidos priemonių, svarbūs, bet klausimas, ar tai esmiškai padės išspręsti šiandien žiniasklaidoje kylančias problemas“, – pastebi Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto direktorius dr. Deimantas Jastramskis.

„Būtų per drąsu sakyti, kad per tą dešimtmetį įpratinome skaityti lietuvių literatūrą, bet tikrai pasiekėme, kad skaitytojai bent jau žinotų, jog tokia literatūra yra, ir niekuo neblogesnė nei Vakarų autorių", – teigia „Metų knygos rinkimų 2014" ekspertų komisijos narys rašytojas Andrius Jakučiūnas. 

„Mano kūrybos metodas spontaniškas, esu lemiamo momento fotografas. Nerežisuoju vaizdų, situacijų, tiesiog mano mąstysena ir jausena turi sutapti su ta akimirka, kai spaudžiu fotoaparato mygtuką", – sako šiaulietis fotomenininkas Ričardas Dailidė, kurio personalinė paroda „Trys žingsniai“ šiuo metu veikia Lietuvos „Žinijos“ draugijos parodų salėje Vilniuje. 

„Riksmo fone diskusija neįmanoma. Neapykanta tampa kasdienybe ten, bet ten (Rusijoje) yra labai netoli nuo čia..." – apie tai, kas sieja kultūrines revoliucijas Rusijoje, Kinijoje ir Lietuvoje, svarsto komentaro autorius kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Mes tarpusavyje juokaujame, kad, ko gero, iškasėme naują muziejų, nes radinių kiekis viršija visus mūsų lūkesčius ir skaičiavimus, atsivėrė unikalūs 600 metų istorijos klodai“, – apie Klaipėdos piliavietės atradimus ir jų reikšmę pasakoja tyrimų vadovas archeologas dr. Gintautas Zabiela.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime į susitikimą su džiazo legenda Viačeslavu Ganelinu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 18 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close