captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: knygos, užauginusios gamtininkų kartą

Pirmadienio laidoje pasakojimai apie senas ir labai senas knygas, užauginusias ištisas gamtininkų kartas. Almantas Kulbis – pedagogas, neformaliojo švietimo specialistas, jau daugiau kaip tris dešimtmečius kolekcionuojantis knygas apie gamtą.
Almantas Kulbis. Asmeninio archyvo nuotr.
Almantas Kulbis. Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmadienio laidoje pasakojimai apie senas ir labai senas knygas, užauginusias ištisas gamtininkų kartas. Almantas Kulbis – pedagogas, neformaliojo švietimo specialistas, jau daugiau kaip tris dešimtmečius kolekcionuojantis knygas apie gamtą. Senoji  pedagoginė gamtos literatūra – vienas iš jo išskirtinių pomėgių. Jis pastebi, jog vartant senuosius vadovėlius į akis krinta ne tik aprašomasis, nuoseklus stilius, bet ir turinys, iš kurio matyti, jog to meto vaikai gyveno kur kas arčiau gamtos.

„Skaitydamas paskaitas, kalbėdamasis su jaunimu ar mokytojais labai mėgstu atnešti parodyti tą pirminį šaltinį ir labai suskausta širdį, kai visiškai įspūdžio nepadaro. Vaikai sako: kokia sena ir dar suplyšusi ta knyga, – pasakoja knygas apie gamtą kolekcionuojantis gamtininkas, mokytojas Almantas Kulbis. – Praeis dar kiek metų ir tie vaikai, paveldėję tokią knygą, tegu ir ne apie gamtą, o promočiutės maldaknygę, knygnešio užantyje neštą iš Prūsijos spaustuvių, ją paprasčiausiai sukūrens. Tas kelia nerimą“.

Ved. Vaida Pilibaitytė.

„Vienkartinė planeta“ spalio 20 d., pirmadienį, 16.03 val., kartojama spalio 26 d., sekmadienį, 06.30 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close