captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – apie Nobelio premijos laureatą Patricką Modiano

Literatūros tyrinėtojas juokauja, kad pasauliui, o ir patiems prancūzams netikėtas sprendimas parodė Švedijos akademijos prielankumą frankofoniškai kultūrai. P. Modiano – keturioliktas prancūzų autorius, pelnęs Nobelio literatūros premiją.
Nobelio premijos laureatas Patrickas Modiano.
Nobelio premijos laureatas Patrickas Modiano.

„Patricko Modiano kūryba tarsi iš daugiau nei 20 romanų sudaryta viena milžiniška knyga, kurioje nagrinėjamos tos pačios temos: atminties ir užmaršties santykis, prarasto laiko, tapatybės bei tėvo paieškos“, – šių metų Nobelio literatūros premijos laureato kūrybą apibūdina Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Prancūzų filologijos katedros vedėjas doc. Vytautas Bikulčius.

Literatūros tyrinėtojas juokauja, kad pasauliui, o ir patiems prancūzams netikėtas sprendimas parodė Švedijos akademijos prielankumą frankofoniškai kultūrai. P. Modiano – keturioliktas prancūzų autorius, pelnęs Nobelio literatūros premiją (jei neskaičiuosime šio apdovanojimo atsisakiusio Žano Polio Sartro).

Apie svarbiausiomis literatūros premijomis įvertinto P. Modiano kūrybą, dramatiškas gyvenimo patirtis, turėjusias įtakos ir literatūrai, santykį su istorija bei kitus svarbius biografijos ir kūrybos taškus laidoje pasakos literatūros tyrinėtojas V. Bikulčius.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ spalio 19 d., sekmadienį, 17.03 val., spalio 22 d., trečiadienį, 01.05 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...