captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „nepatogias“ temas dokumentiniame kine

„Būti suaugusiu – tai visų pirma nebijoti pažvelgti realybei į akis, prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui. Visiškai nesvarbu, ar tau trylika, ar šešiasdešimt penkeri. Tai asmeninės brandos, o ne metų klausimas.“
Festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.
Festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

„Būti suaugusiu – tai visų pirma nebijoti pažvelgti realybei į akis, prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui. Visiškai nesvarbu, ar tau trylika, ar šešiasdešimt penkeri. Tai asmeninės brandos, o ne metų klausimas“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

„Tai – politinė drama. Ji įdomi, nes čia nėra jokios metafizikos. Čia viskas priklauso žmogui – jis kuria aplinkybes, valdo. Karalius Ričardas II – tai žmogus, turintis absoliučią vidinę ir išorinę laisvę. Mane domina, kaip šis ją išnaudoja, kovoja su tradicinio mąstymo jėga“, – teigia spektaklio „Ričardas II“ režisierius Artūras Areima.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.

„Nobelio literatūros premijos skyrimas Patrickui Modiano rodo, kad šis apdovanojimas vis dėlto skiriamas už literatūrinius nuopelnus, o ne už tam tikrą pilietinę poziciją, kaip kad buvo ėmę atrodyti pastaraisiais metais“, – pastebi „Baltų lankų“ leidyklos vyriausiasis redaktorius Saulius Repečka.

Spalio 20–30 d. Vilniuje vyks aštuntasis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, kurio šių metų tema – filmai suaugusiems. „Mūsų šūkis neturi nieko bendro su amžiaus cenzu. Būti suaugusiu – tai visų pirma nebijoti pažvelgti realybei į akis, prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui. Visiškai nesvarbu, ar tau trylika, ar šešiasdešimt penkeri. Tai asmeninės brandos, o ne metų klausimas“, – sako žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis. Apie šiųmetinį festivalį ir „nepatogias“ temas Lietuvos bei pasaulio dokumentiniame kine – pokalbis su „Nepatogaus kino“ direktoriumi G. Andriukaičiu, konkursinės programos žiuri nare kino prodiusere Dagne Vildžiūnaite ir festivalyje pristatomo dokumentinio filmo „Pietūs Lipovkėje“ režisieriumi Linu Mikuta.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 17 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close