captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkų šeima sukūrė ir alternatyvų žemės ūkiui verslą

Biržų rajone Meilūnų kaime gyvenantys Stačkūnai žinomi kaip darbštūs ir sumanūs žemdirbiai. Prieš metus šeima Vabalininke įkūrė ir alternatyvų verslą - maitinimo, apgyvendinimo ir pobūvių centrą.

Biržų rajone Meilūnų kaime gyvenantys Stačkūnai žinomi kaip darbštūs ir sumanūs žemdirbiai: augina mėsinių galvijų, didelius plotus javų, sėkmingai įsisavina ir ES paramą gamybai modernizuoti. Prieš metus šeima Vabalininke įkūrė ir alternatyvų verslą - maitinimo, apgyvendinimo ir pobūvių centrą.

Daugeliui teko girdėti apie Juknaičius Šilutės rajone, mat joje buvo pirmoji Lietuvoje gyvenvietė-parkas. Jis  užima beveik visą Juknaičių miestelį, kuris daugelį metų garsėja savo medžiais ir dekoratyviniais krūmais, vejomis su gėlynais ir įvairiomis skulptūromis. Šiaurinėje gyvenvietės dalyje tyvuliuoja 2 tvenkiniai. O žiedinis gatvių ir takų tinklas tik dar labiau išryškina centrinę Juknaičių dalį su visuomeninės paskirties pastatais ir skverais. Pasak Juknaičių seniūno Valentino  Dylerto, gyvenvietei suteiktas kultūros vertybės statusas – ne vien tik priemonė išsaugoti miestelio autentiškumą, bet ir galimybė gauti daugiau finansinės paramos įvairiems projektams įgyvendinti.

Apie gyvenimą ir darbą kaime su rubrika „Diena kaime“ pasakoja Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibiliotekos Stungių kaimo filialo vyriausioji bibliotekininkė Diana Kidelienė. Stungiuose su šeima gyvenanti  ir nedidelį ūkį turinti Diana gimtojo krašto bibliotekose dirba jau 17 metų. Kaip girdėjote ji dabar trečiadieniais  važinėja į Daukšių kaime buvusią, bet dabar jau uždarytą biblioteką- pavadintą kynygų keitimo punktu. Kartą per mėnėsį aplanko savo skaitytojus ir kitose apylinkių didesnėse gyvenvietėse. Ketvirtadienį buvo numačiusi dalyvauti seminare Joniškyje, todėl Stungiuose  bibilioteka neveikė. Kaip sekėsi kelti kvalifikaciją, kaip  Stungių kaimo bibiliotekos lankytojai dieną apseina be bibliotekos?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...