captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai patys siūlo priemones krizei įveikti

Dėl Rusijos paskelbto embargo Lietuvos pieno ir mėsos perdirbėjai patiria didelių nuostolių. Žemdirbių visuomeninės organizacijos, siūlo kaip ir be pinigų būtų galima palengvinti kritinę padėti žemės ūkyje.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Dėl Rusijos paskelbto embargo Lietuvos pieno ir mėsos perdirbėjai patiria didelių nuostolių. Žemės ūkio ministerija prašo iš ES 160 mln. litų iš dalies nuostoliams kompensuoti, jau pradedamos mokėti ir avansinės tiesioginės išmokos. Žemdirbių visuomeninės organizacijos siūlo, kaip ir be pinigų būtų galima palengvinti kritinę padėti žemės ūkyje. 

Jau antri metai didžiausia Lietuvoje šiltnamių įmonė „Kietaviškių gausa" daržoves augina nuostolingai. Lietuva šiemet paprašė Europos Komisijos leidimo šiltnamių ūkiui atnaujinti panaudoti 34,5 mln. litų. europinės paramos. Be jos, anot bendrovės vadovo Mindaugo Pupienio, išlikimo galimybė menka.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibiliotekos Stungių kaimo filialo vyriausiąja bibliotekininke Diana Kideliene. Baigusi mokslus Šiauliuose, ji jau 17 metų dirba savo gimtojo krašto bibliotekose. Trečiadieniais ji paprastai važiuoja į gretimą Daukšių kaimą, kur  anksčiau irgi buvo kaimo bibilioteka, o dabar – tik knygų išdavimo punktas. Iš Stungių bibiliotekos vežasi naujų, iš anksto užsakytų knygų, žurnalų, susitinka su kaimo bendruomenės atstovais. Visa darbo diena bus Daukšių kaime, vos kilometras iki Latvijos pasienio. Ar viskas vyko kaip sumanyta, koks trečiadienis buvo knygų išdavimo punkte kaimo bibliotekininkei?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...