captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: jaunasis ūkininkas ėmėsi auginti limuzinus

Biržų rajono Meilūnų kaimo pakrašty naujai pastatyta didžiulė ferma, garažas ir sandėlis, tvarkinga aplinka, keliai, rodo, jog esama tikro gaspadoriaus. Čia šeimininkauja jaunasis ūkininkas Audrius Stačkūnas.
Limuzinų veislės karvė.
Limuzinų veislės karvė.

Biržų rajono Meilūnų kaimo pakrašty naujai pastatyta didžiulė ferma, garažas ir sandėlis, tvarkinga aplinka, keliai rodo, jog esama tikro gaspadoriaus. Čia šeimininkaujantis jaunasis ūkininkas Audrius Stačkūnas teigia, kad be šeimos paramos, europinių investicijų toks verslas nebūtų įmanomas.

Lietuvos pieno perdirbėjams drastiškai sumažinus žaliavos supirkimo kainas, nemažai pienininkystės ūkių šeimininkų atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. Dalis jų gali bankrutuoti, o kai kurių pajamos dabar padengia tik išlaidas už pašarus. Tai patyrė ir Molėtų rajono Šiupienių kaime ūkininkaujantys Vida ir Danielius Gražiai. Jų ūkyje iš pusantro šimto karvių kasdien primelžiama dvi su puse tonos pieno, čia darbuojasi ir kiti Gražių šeimos nariai. Kiek dar ūkininkai gali dirbti nuostolingai?

Šios savaitės laidose su rubrika „Diena kaime“ kalba Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibiliotekos Stungių kaimo filialo vyriausioji bibliotekininkė Diana Kidelienė. Ji jau 17 metų dirba savo gimtojo krašto bibliotekose, kartu yra ir ūkininkė. Jos vardu registruotas 40 ha ūkis, tiesa, jame daugiau dirba vyras Artūras. Kas girdėjo pirmadienio laidą, suprato, kad šeima užsiima ir vaismedžių sodinukų auginimu, prekyba. O koks buvo pirmadienis pagrindiniame Dianos darbe – Stungių kaimo bibiliotekoje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, spalio 14 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...