captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: širdies transplantacijai Lietuvoje – 25-eri

1987 metų rugsėjo 2 dieną Lietuvos chirurgų brigada, vadovaujama prof. Algimanto Marcinkevičiaus, atliko pirmąją širdies transplantaciją. „Techniškai šiai operacijai jau buvome pasirengę gerokai anksčiau, tačiau istorinės sąlygos to padaryti neleido“, – prisimena prof. Vytautas Sirvydis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

1987 metų rugsėjo 2 dieną Lietuvos chirurgų brigada, vadovaujama prof. Algimanto Marcinkevičiaus, atliko pirmąją širdies transplantaciją. „Techniškai šiai operacijai jau buvome pasirengę gerokai anksčiau, tačiau istorinės sąlygos to padaryti neleido“, – prisimena pirmojoje transplantacijoje dalyvavęs prof. Vytautas Sirvydis.

Širdies transplantacija neįmanoma be profesionalių chirurgų ir visuomenės teigiamo požiūrio į donorystę. Prieš 25 metus kalbėti apie donorystę buvo ypač sudėtinga, nes tuo metu Lietuvoje buvo atliekamos tik inkstų transplantacijos, žmonės apie tai buvo mažai informuoti. Pagarbių žodžių nusipelno ir pirmosios širdies donorės močiutė, kuri paaukojo savo anūkės širdį, kad ji būtų persodinta ligoniui. Apie tai laidoje pasakos prof. V. Sirvydis, apie gyvenimą su dovanota širdimi sužinosime klausydami Rimvydo Vekeroto istorijos.

Rugsėjo pirmąją prasideda naujas etapas moksleivių gyvenime. Kaip persiorientuoti į kitą režimą, kitokį ritmą, kaip greičiau pereiti adaptacijos etapą, laidoje patars vaikų psichiatrė Goda Bačienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  rugsėjo 1 d., 11.03 val., kartojama rugsėjo 6 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...