captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Kažin ar rastume kitą dailininką Lietuvoje, kurio paveikslai būtų taip plačiai pasklidę po žmones. Apie Kazį Šimonį, kurio 125-ąsias gimimo metines minėjome prieš savaitę – pirmadienio viktorinoje.
Kazys Šimonis
Kazys Šimonis

Kažin ar rastume kitą dailininką Lietuvoje, kurio paveikslai būtų taip plačiai pasklidę po žmones kaip Kazio Šimonio. Jo meninis pasaulis – erdvus ir šviesus. Čia žmogus gyvena vienu ritmu su didžiąja gamta. Iš geriausių dailininko kūrinių sklindanti kosminių erdvių šviesa žadina tauriausius jausmus, grožio ilgesį. Apie Kazį Šimonį, kurio 125-ąsias gimimo metines minėjome prieš savaitę – pirmadienio viktorinoje.

Rugsėjo mėnesio sekmadieniais Kauno arkikatedroje bazilikoje organizuojama profesionalių menininkų akcija „Kad sugaustų didieji katedros vargonai“. Jos dalyviai parengė programas, kuriomis siekiama atkreipti tiek visuomenės, tiek miesto valdžios, kultūros paveldo institucijų dėmesį į reikšmingą istorinį Lietuvos paveldą – didžiuosius Kauno katedros vargonus. Pokalbis su šios akcijos iniciatore, Kauno religinės muzikos centro direktore Dalia Jatautaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Leidyklos „Gimtasis žodis“ redaktorės Vidos Bėkštienės apžvalgoje – naujos knygos vaikams, paaugliams ir suaugusiems skaitytojams: Patricijos Schröder „Princesė Gvendolina“, Claudios Frieser „Oskaras ir dingusių vaikų paslaptis“, Larso Saabye Christenseno „Hermanas“, Pierre‘o Szalowskio „Šaltis keičia žuvyčių trajektoriją“, Colino Clarko „7 dienos ir naktys su Merilyna Monroe“ bei Isabel Wolff „Vintažinis romanas“.

Kažin ar rastume kitą dailininką Lietuvoje, kurio paveikslai būtų taip plačiai pasklidę po žmones kaip Kazio Šimonio. Jo meninis pasaulis – erdvus ir šviesus. Čia žmogus gyvena vienu ritmu su didžiąja gamta. Poetiškais plastiniais vaizdais menininkas pratęsia romantikų pradėtą istorinės praeities ir kultūros aukštinimo tradiciją. Pro išorinę, dažnai sumodernintą jo kūrinių formą prasiskverbia liaudiškos pasaulėjautos atspindžiai. Iš geriausių dailininko kūrinių sklindanti kosminių erdvių šviesa žadina tauriausius jausmus, grožio ilgesį. Apie Kazį Šimonį, kurio 125-ąsias gimimo metines minėjome prieš savaitę – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 3 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close