captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: kada Ebolos virusas pasieks Lietuvą?

Moks­li­nin­kai pers­pė­ja, kad tūks­tan­čius gy­vy­bių pa­sta­rai­siais mė­ne­siais jau nu­si­ne­šu­sios Ebo­los at­ve­jai artimiausiomis sa­vai­tė­mis ga­li bū­ti už­fik­suo­ti Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je ir Pra­ncū­zi­jo­je.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Moks­li­nin­kai pers­pė­ja, kad tūks­tan­čius gy­vy­bių pa­sta­rai­siais mė­ne­siais jau nu­si­ne­šu­sios Ebo­los at­ve­jai, nors ir im­ama­si vi­sų at­sar­gu­mo prie­mo­nių, artimiausiomis sa­vai­tė­mis ga­li bū­ti už­fik­suo­ti Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je ir Pra­ncū­zi­jo­je.

Di­de­lį pa­vo­jų žmo­nių gy­vy­bėms ke­lian­tis Ebo­los vi­ru­sas ga­li pa­siek­ti ir mū­sų ša­lį.

Šį antradienį Vilniuje vyks Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, į kurį kviečiami operacijų centro nariai iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų, papildomai kviečiami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio visuomenės sveikatos centrų ir tuose miestuose esančių ligoninių, kuriose galėtų būti gydomi Ebolos virusu užsikrėtę pacientai, atstovai.

Ti­kri­na­mas li­go­ni­nių ir me­di­kų pa­si­ren­gi­mas nu­sta­ty­ti bei gy­dy­ti Lietuvoje nie­ka­da anks­čiau ne­fik­suo­tą pa­vo­jin­gą in­fek­ci­nę li­gą, ap­si­sau­go­ti nuo jos.

Laidoje dalyvaus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius medicinos m. dr., prof. Saulius Čaplinskas, kiti at­sa­kin­gi par­ei­gū­nai.

Vedėjas Vytautas Kvietkauskas.

„LRT Aktualijų studija" – spalio 14 d., antradienį, 11.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...