captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Audronės Urbonaitės provokacija

Žinomos žurnalistės ir rašytojos A. Urbonaitės naujas romanas „Cukruota žuvis“ (išleido leidykla „Alma littera“) provokuoja skaitytoją ne tik intriguojančios istorijos siužetiniais vingiais, bet ir tuose vingiuose glūdinčiomis skaudžiomis gyvenimo patirtimis.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Žinomos žurnalistės ir rašytojos A. Urbonaitės naujas romanas „Cukruota žuvis“ (išleido leidykla „Alma littera“) provokuoja skaitytoją ne tik intriguojančios istorijos siužetiniais vingiais, bet ir tuose vingiuose glūdinčiomis skaudžiomis gyvenimo patirtimis. Autorė svarsto apie spartėjančios globalizacijos procesus, kurie palietė ir mūsų kraštą, o mes linkę to nematyti. Vis dar gyvename kažkada susikurtame gražių iliuzijų pasaulyje, kai visai šalia, čia pat randasi visiškai kitas – dvelkiantis kitoniška kultūra, papročiais, spalvomis ir kvapais.

Rašytoja A. Urbonaitė visa tai patyrė ir savo pačios gyvenime – tai ir vaikų emigracija, kitatautė marti ir svetima kalba kalbanti anūkė... „Turint galvoje dabartinės emigracijos, tautų kraustymosi mastus, tokia lemtis neišvengiamai laukia daugybės lietuvių šeimų, – teigia romano autorė ir įspėja: SOS! Mes, lietuviai, turime nedaug šansų išlikti“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Literatūros akiračiai“ rugsėjo 2 d., sekmadienį, 17.03 val., rugsėjo 5 d. 01.05 val. ir rugsėjo 6 d. 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...