captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija": apie Afriką senuosiuose dokumentuose

LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyrius tęsia tradiciją supažindinti su jo fonduose saugomais dokumentais. Šį kartą, gal kiek netikėtai, parodos rengėjai pakvietė į Afriką.
Afrikos kalbų specialistas<br> VU orientalistikos centro lektorius dr. Gediminas Degėsis.
Afrikos kalbų specialistas
VU orientalistikos centro lektorius dr. Gediminas Degėsis.

LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyrius tęsia tradiciją supažindinti su jo fonduose saugomais dokumentais. Šį kartą, gal kiek netikėtai, parodos rengėjai pakvietė į Afriką. Senųjų knygų ir žemėlapių pagalba, tarsi laiko mašina, turime galimybę grįžti tris ar keturis šimtus metų atgal, kai dar sausuma iš Kairo  kupranugarių karavanas nugabendavo į Aziją ir pargabendavo atgal. Akivaizdu, kad  XVI, XVII ar netgi XIX amžiuje, kai apie Afriką buvo nedaug patikimų žinių, nestigo lakios vaizduotės ir pramanų. Nors Afrika priklauso seniesiems žemynams, tačiau tik su Naujojo pasaulio atradimu pagyvėjo jos pažinimas. Keliautojus į Afriką atvesdavo skirtingos priežastys. Vienus skatino smalsumas, noras atrasti naujas augalų, paukščių, žvėrių rūšis, upių ištakas, kitus viliojo  prekyba vergais, pasakiškų Afrikos turtų troškimas.

Šįkart laidoje apie Afriką senuosiuose dokumentuose ir neblėstantį domėjimąsi tolimais kraštais, jų žmonėmis ir kultūromis kalbėsimės su LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Violeta Radviliene ir parodos pristatyme dalyvavusiu Afrikos kalbų specialistu, VU orientalistikos centro lektoriumi dr. Gediminu Degėsiu.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – spalio 17 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...