captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos sunkiųjų arklių veislės auginimo ypatumai

Unikalūs savo konstitucija, ištvermingi, judrūs, gero charakterio, vislūs ir ilgaamžiai Lietuvos sunkiųjų veislės žirgai auginami Vygando Indrašiaus specializuotame ūkyje Biržų rajone, Gaižiūnų kaime.

Unikalūs savo konstitucija, ištvermingi, judrūs, gero charakterio, vislūs ir ilgaamžiai Lietuvos sunkiųjų veislės žirgai auginami Vygando Indrašiaus specializuotame ūkyje Biržų rajone, Gaižiūnų kaime. Šiame ūkyje jų – per šimtą, o iš viso šalyje dabar likę 1800. Arklių skaičius pastaraisiais metais labai mažėja, išlikti padeda entuziazmas, o numatytos valdžios paramos kol kas nėra.

Rudeninio arimo konkursas šalyje tampa tradicija. Nuo 2007 m. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba su partneriais – Ūkininkų sąjunga, Bendrovių asociacija, rajonų savivaldybėmis – kiekvieną rudenį organizuoja arimo apžiūras-konkursą. Šiemet konkursas taip pat rengiamas. Jau keletą savaičių vykstanti dalyvių registracija baigsis spalio 14 d. Registruotis dar galima visuose Konsultavimo tarnybos rajonų biuruose. Organizatoriai kviečia aktyviais būti visus žemdirbius ir profesinio mokymo įstaigų atstovus. Kuo naudingas rudeninio arimo konkursas-apžiūra?

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę bus su Joniškio rajono Jono Avyžiaus viešosios bibiliotekos Stungių kaimo filialo vyresniąja bibliotekininke Diana Kideliene.  Baigusi Šiaulių pedagoginį institutą, ji jau 17 metų dirba savo gimtoji krašto bibliotekose. Ji dar ir ūkininkė – 40 hektarų ūkio šeimininkė, tiesa, šeimos ūkyje daugiau darbų tenka vyrui Artūrui, nors ir Dianai ūkiškų darbų lieka. Savo poreikiams laikomi triušiai ir vištos, aiginamos braškės ir vaismedžiai. Daugiausia laiko , aišku, atima įvairi veikla Stungių kaimo bibiliotekoje, o trečiadieniais Dianai dar tenka važiuoti kelis kilometrus į Daukšių kaimą, kur yra knygų išdavimo punktas.  Koks savaitgalis buvo kaime dirbančiai bibliotekininkei?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 13 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...