captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kuo gyvena šių metų Lietuvos kultūros sostinė Panevėžys?

„Labiausiai pasigendu bendravimo kultūros. Per tuos laisvės metus taip ir nesupratome, kad svarbiausia žmogus, o ne jo pareigos, statusas. Idėją sugalvoti nesunku, bet kaip ją išlaikyti... Didžiausia Panevėžio problema, kad nežinome, ko norime.“

„Labiausiai pasigendu bendravimo kultūros. Per tuos laisvės metus taip ir nesupratome, kad svarbiausia žmogus, o ne jo pareigos, statusas. Idėją sugalvoti nesunku, bet kaip ją išlaikyti... Didžiausia Panevėžio problema, kad nežinome, ko norime “, sako panevėžietis dirigentas, Lietuvos kultūros tarybos narys Remigijus Vilys.

Kultūros ministerija paskelbė sąrašą nacionalinių objektų, kurie pretenduoja gauti Europos Sąjungos ir valstybės paramą. Ar tikrai pavyko atrinkti kultūros objektus, kuriems labiausiai reikia finansavimo?

„Aušros pažadas toks sodrus romanas, jame yra visko: švelnios ironijos, sarkazmo, humoro. Labai norėčiau, kad ir spektaklyje pavyktų užčiuopti to teksto kamertoną“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Aušros pažadas“ Romain Gary įkūnijantis aktorius Sigitas Šidlauskas.

„Man pasirodė, kad Lietuvos stendas Frankfurte kiek eklektiškas, kaip užėjus į bet kurį šalies knygyną. Lieka neaišku, ką norime pasakyti apie save, kas mums šiandien svarbu literatūroje, apie ką diskutuojame Lietuvoje“, – apie Lietuvos prisistatymą viename svarbiausių literatūros renginių – Frankfurto knygų mugėje pastebi mugėje viešintis knygos dailininkas Tomas Mrazauskas.

„Nors aplinkui gyvenimas nėra lengvas, bent taip teigia medijos, nebeliko nesėkmingų žmonių. Net ir vyriausioji karta gyvena puikiai, vaikai oksforduose ar bet kur kitur, o anūkai, dar, regis,  negimę jau šoka ir dainuoja televizijose“, – kultūros komentare sako meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ lankysimės šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Panevėžyje. Kuo gyvena turtingas tradicijas turintis, tačiau su didelėmis socialinėmis, ekonominėmis problemomis susiduriantis miestas?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 11 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...