captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto rasa krito“: apie tautinį kostiumą – kitu kampu

Tai bus laisvas, gyvas, su jokia aktualija nesusijęs, jokio tikslo kaip nors agituoti neturintis pokalbis. Bandysime aptarti, kaip susiformavo tautinis kostiumas – tiek istoriniu, tiek sandaros požiūriu.
Menotyros mokslų daktarė Teresė Jurkuvienė. K.Čachovskio (DELFI) nuotr.
Menotyros mokslų daktarė Teresė Jurkuvienė. K.Čachovskio (DELFI) nuotr.

Kai kurias pasirinktas temas laida „Rytos rasa krito“ nagrinėja nedideliais ciklais, tikėdamasi išsamiau atskleisti vieną ar kitą mūsų kultūros reiškinį.Šį sykį dvi laidas skiriame tautiniam kostiumui. Tai bus laisvas, gyvas, su jokia aktualija nesusijęs, jokio tikslo kaip nors agituoti neturintis pokalbis su menotyros mokslų daktare Terese Jurkuviene. Kad pokalbio tema yra visuomet svarbi ir verta žvilgsnio iš skirtingų regos kampų, turbūt mažai kas abejoja. Bandysime aptarti, kaip susiformavo tautinis kostiumas – tiek istoriniu, tiek sandaros požiūriu.

Pirmoje laidoje pasiaiškinsime, kuo sąvokos tautinis kostiumas ir liaudies drabužis susiję ir kuo skiriasi, kada ir kodėl tautinio kostiumo reiškinys gimė, pakalbėsime apie kai kuriuos moteriško kostiumo komponentus – marškinius, sijoną, prijuostę, liemenę, užsiminsime apie jų kilmę, paskirtį ir pan.

Vedėja Vida Šatkauskienė.

„Ryto rasa krito“ – spalio 12 d., sekmadienį, 09.03 val. per LRT Klasiką. Kartojama spalio 16 d. 12.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...