captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: atgimstanti dvarų kultūra

Lietuvoje yra išlikę apie 800 dvarų ir jų fragmentų. Beveik kiekviename Lietuvos kampelyje galima pasigerėti dažnai jau apleistais ir apgriuvusiais, tačiau dramatiškus tautos istorijos įvykius dar menančiais dvarais...

Dvarai – reikšmingas Lietuvos kultūros palikimas. Tai ne tik istoriniai statiniai. Nuo seno dvarai buvo laikomi kultūros židiniais, kuriuose buvo puoselėjamos tradicijos. Dvarininkai keliavo po pasaulį, į namus parveždami meno kūrinių ir idėjų.

Lietuvoje yra išlikę apie 800 dvarų ir jų fragmentų. Beveik kiekviename Lietuvos kampelyje galima pasigerėti dažnai jau apleistais ir apgriuvusiais, tačiau dramatiškus tautos istorijos įvykius dar menančiais dvarais... Didžioji jų dalis yra praradę spindesį, gyvenimas juose apmiręs, nelikę būto šurmulio, todėl kaskart kelia nuostabą ir džiaugsmą matant, kaip iš užmaršties ima keltis vienas kitas dvaras. O žmonės išradingi ir kūrybingi, kultūros poreikiams pritaiko net griuvėsius, neveikiančias bažnyčias ir pan.

Pavyzdžiui, flamenko improvizacijos Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsiuose, Kristupo vasaros festivalio koncertai Šešuolėlių ar Taujėnų dvaruose sutraukia daug meno ir kultūros gerbėjų iš visos Lietuvos, suteikia galimybę ne tik gėrėtis muzikos garsais, bet ir susipažinti su vietovės istorija bei jos raida.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 1 d., 15.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...