captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Vilnius Jazz“, pasiekęs brandą, augina naują kartą

„Prieš keletą metų buvo tam tikras nerimas, kai pamačiau, kad „Vilniaus džiazo“ festivalio publika sensta kartu su manimi. Buvo tam tikras trumpalaikiškumo jausmas – negi viskas baigsis su manim. Ėmiau galvoti, kaip visa tai gražiai išspręsti.“
Tarptautinio festivalio „Vilnius Jazz“ vadovas Antanas Gustys. Martynos Jovaišaitės nuotr.
Tarptautinio festivalio „Vilnius Jazz“ vadovas Antanas Gustys. Martynos Jovaišaitės nuotr.

„Prieš keletą metų buvo tam tikras nerimas, kai pamačiau, kad „Vilniaus džiazo“ festivalio publika sensta kartu su manimi. Buvo tam tikras trumpalaikiškumo jausmas – negi viskas baigsis su manim. Ėmiau galvoti, kaip visa tai gražiai išspręsti, nekeičiant festivalio muzikinės idėjos. Ir tada mes pradėjom organizuoti konkursą „Vilnius Jazz Young Power“, ir tada įvyko atsinaujinimas ne tik publikos, bet ir visos džiazo atlikėjų kartos“, – artėjant 27-ajam tarptautiniam festivaliui „Vilnius Jazz“ pasakoja vadovas Antanas Gustys.

„Kinas, literatūra, muzika, parodos padeda pažinti Lotynų Ameriką, jos kultūrą. Šiemet mums labai padėjo Kanų kino festivalyje sutikti ir, tikimės, ilgaamžiais partneriais tapę – keliaujantis Kolumbijos audiovizualinių menų festivalis FIDAAC. 9-ąjį „In Latino“ skiriame būtent jų šaliai. FIDAAC'o bei kitų partnerių dėka beveik visi festivalio renginiai bus nemokami“, – akcentuoja „In Latino“ iniciatorė, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie Berlyno laikraščio pokalbį su Suomijos rašytoja Sofi Oksanen; Frankfurto knygų mugę ir Suomiją, jos garbės viešnią, – kuo ši skiriasi nuo Švedijos; žvilgsnis į Izraelį – kuo patrauklus Tel Avivas? 

„Prieš keletą metų buvo tam tikras nerimas, kai pamačiau, kad „Vilniaus džiazo“ festivalio publika sensta kartu su manimi. Buvo tam tikras trumpalaikiškumo jausmas – negi viskas baigsis su manim. Ėmiau galvoti, kaip visa tai gražiai išspręsti, nekeičiant festivalio muzikinės idėjos. Ir tada mes pradėjom organizuoti konkursą „Vilnius Jazz Young Power“, ir tada įvyko atsinaujinimas ne tik publikos, bet ir visos džiazo atlikėjų kartos“, – artėjant 27-ajam tarptautiniam festivaliui „Vilnius Jazz“ pasakoja vadovas Antanas Gustys. Apie festivalio kūrybines ir finansines puses bei šį renginį kitų džiazo festivalių kontekste pokalbis studijoje su A. Gusčiu ir muzikologe Laima Slepkovaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...