captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ekologiški pieno produktai – iš ūkininko kiemo

Dvidešimt trečius metus skaičiuojančiame ukmergiškių Janinos ir Juozo Kulėšių pieno ūkyje dabar 39 karvės, dirba 4 žmonės. Prieš dvylika metų jie pasirinko ekologinį ūkininkavimą, o neseniai pradėjęs veikti pieno perdirbimo cechas gamina net fermentinius sūrius.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dvidešimt trečius metus skaičiuojančiame ukmergiškių Janinos ir Juozo Kulėšių pieno ūkyje dabar 39 karvės, dirba 4 žmonės. Prieš dvylika metų jie pasirinko ekologinį ūkininkavimą, o neseniai ūkyje pradėjęs veikti pieno perdirbimo cechas gamina net fermentinius sūrius. Kodėl ūkininkai rinkosi nelengvą, daugeliui neįveikiamą kelią?

Nestinga pavyzdžių, kai aptingę jauni žmonės, gyvendami kaime, nei gėlėmis sodybą puošia, nei daržovių užsiaugina, nei kokį gyvulį ar paukštį laiko. Tokių aptiksime kiekviename rajone. Tikra priešingybė ir pavyzdys jauniems bei vyresniems yra Kelmės rajone Verpenos kaime gyvenanti Elena Kalinauskienė, jau užkliudžiusi 92-us metus. Darbštumo, stiprybės nestokoja ir sveikata nesiskundžia. Iš vakaro bulvienoje darbavosi, o rytą jau trobą tvarkė, grindis plovė. Ir netikėtai aplankiusiais nesipiktino.

Įvairiausių kalbų galima išgirsti apie kaimiečių laisvalaikį, vakarojimus seniau ir šiomis dienomis. Dažniausiai vertinimai būna pastarųjų nenaudai. Tvirtinama, kad tik seniau kaimuose mokėta gražiai bendrauti bei linksmintis. Panašiai svarsto ir mažuloniškis Arminas Norkus. Ir priežastis nurodo.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...