captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Trumpi, bet filmai

„Šių metų festivalio šūkis – „Trumpi, bet filmai“. Juo norime pabrėžti, kad visiškai nesvarbi filmo trukmė. Filmas gali būti filmas, net jei jis tėra 2 minučių ar minutės. Tam nereikia valandos su puse.“

„Šių metų festivalio šūkis – „Trumpi, bet filmai“. Juo norime pabrėžti, kad visiškai nesvarbi filmo trukmė. Filmas gali būti filmas, net jei jis tėra 2 minučių ar minutės. Tam nereikia valandos su puse. Kartais pusantros valandos trukmės filmas gali būti net prastesnis, lyginant su tais trumpametražiais“, – sako IX tarptautinio trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ meno vadovė Marija Razgutė.

Spalio 8–12 dienomis Kaune vyks tarptautinis šokio festivalis AURA‘24. Šių metų tema – kas yra vyriškumas postmodernioje visuomenėje? Kaip ši tema atsispindės šokio pasirodymuose ir ką naujo pristatys festivalis? Apie tai – pokalbis su AURA‘24 direktore ir meno vadove, choreografe Birute Letukaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kalbos psichologiją. „Žemesnį balso tembrą turi vyrai, tad jiems reikia pasakyti nedaug žodžių, kad galėtų būti įtaigūs, suprasti, priimti, o moteris, turėdama aukštesnį balso tembrą, tam, kad pasiektų tų pačių rezultatų, turi labiau papasakoti tai, ką nori pasakyti“, – pastebi Individualiosios psichologijos instituto dėstytoja, psichologė Silvestra Markuckienė.

„Šiuo metu tendencijos yra tokios, kad trumpametražiai filmai trumpėja, ir tam įtakos gali turėti turinys internete – juk esame pratinami prie vis trumpesnio ir trumpesnio turinio. Šių metų festivalio šūkis – „Trumpi, bet filmai“. Juo norime pabrėžti, kad visiškai nesvarbi filmo trukmė. Filmas gali būti filmas, net jei jis tėra 2 minučių ar minutės. Tam nereikia valandos su puse. Kartais pusantros valandos trukmės filmas gali būti net prastesnis, lyginant su tais trumpametražiais“, – sako IX tarptautinio trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ meno vadovė Marija Razgutė. Pokalbis apie trumpo metro filmų kokybę ir lietuvišką trumpametražį dokumentinį kiną su M. Razgute ir kino istorike Lina Kaminskaite-Jančoriene.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 8 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...