captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: zoologijos soduose dirba patyrę specialistai

Pasaulyje yra daugiau kaip dešimt tūkstančių zoologijos sodų. Vieni daugiau dėmesio skiria lankytojams, kiti – komercijai, dar kiti – edukacijai. Lietuvos zoologijos sodui svarbus gamtamokslinis švietimas.
Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.
Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Pasaulyje yra daugiau kaip dešimt tūkstančių zoologijos sodų. Vieni daugiau dėmesio skiria lankytojams, kiti – komercijai, dar kiti – edukacijai. Lietuvos zoologijos sodui svarbus gamtamokslinis švietimas. Tai reiškia ne tik zoologijos pamokėles, bet ir galimybę pamatyti tikrus gyvūnus, stebėti jų elgesį, susipažinti su mitybos ir veisimosi ypatumais.

Anot Lietuvos zoologijos sodo direktoriaus Aurimo Didžioko, zoologijos sodas taip pat yra vieta įgyvendinti savo svajones. Su gyvūnais dirbantys specialistai gerai išmano ir myli savo darbą, nuolat mokosi, kelia kvalifikaciją, kaupia informacines duomenų bazes. Lietuvos zoologijos sode Kaune praktiką atlieka studentai.

1938 metais žinomo gamtininko prof. Tado Ivanausko Girstupio upelio slėnyje Kaune įkurtas zoologijos sodas netrukus turėtų iš esmės keistis. „Jį būtina rekonstruoti. Jame turėtų gerai jaustis tiek gyvūnai, tiek darbuotojai, tiek lankytojai. Svarbiausia, kad pasikeitęs zoologijos sodas nebūtų panašus į kitus. Tad architektų laukia sunki užduotis“, – sako Lietuvos zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Po Kauno zoologijos sodą vaikštome su direktoriumi Aurimu Didžioku, Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angele Grebliauskiene, Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūniene ir kitais darbuotojais.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, spalio 8 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...