captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lėlių teatras Ukrainoje lietuvių lėlininko akimis

„Pasigedau naujovių ieškojimo, mačiau teatro uždarumą, daug inercijos ir atsilikimo. Vadavimasis iš to atsilikimo visomis prasmėmis prasidėjo tik su Maidanu ir yra ženklų, rodančių, kad Ukrainos teatras vystosi ir turi ateitį.“
Režisierius lėlininkas Rimas Driežis. teatraslele.lt nuotr.
Režisierius lėlininkas Rimas Driežis. teatraslele.lt nuotr.

„Pasigedau naujovių ieškojimo, mačiau teatro uždarumą, daug inercijos ir atsilikimo. Vadavimasis iš to atsilikimo visomis prasmėmis prasidėjo tik su Maidanu ir yra ženklų, rodančių, kad Ukrainos teatras vystosi ir turi ateitį“, – pastebi režisierius lėlininkas Rimas Driežis, dalyvavęs pirmą kartą surengto Ukrainos lėlių teatrų festivalio žiuri.

„Kritiškai žiūriu į Klaipėdos menininkus.Ypač trūksta jaunų kūrėjų veiklos, jų pasyvumas man tiesiog nesuprantamas: mieste mažai akademinio jaunimo, dauguma išvažiuoja, o tie, kurie lieka, kažkur prapuola“, – sako jau daug metų uostamiestyje gyvenantis tadžikas keramikas Isroildžonas Barotis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pats gyvenimas į mūsų kasdienybę sugrąžino tai, su kuo buvome taip lengvai atsisveikinę. Mums atrodė, kad žurnalistika mirė, kad nereikalingas angažuotas rašytojas, nes galima tiesiog elegantiškai žaisti. Netiesa“, – kultūros komentare su rubrika „Požiūris teigia ISM mokslo prorektorius prof. Leonidas Donskis.

„Pasigedau naujovių ieškojimo, mačiau teatro uždarumą, daug inercijos ir atsilikimo. Vadavimasis iš to atsilikimo visomis prasmėmis prasidėjo tik su Maidanu ir yra ženklų, rodančių, kad Ukrainos teatras vystosi ir turi ateitį“, – pastebi režisierius lėlininkas Rimas Driežis, dalyvavęs pirmą kartą surengto visos Ukrainos lėlių teatrų festivalio žiuri. Pokalbis apie nūdienos Ukrainos lėlininkų kūrybą, tradicinę mokyklą ir jaunųjų kūrėjų bandymus išsiveržti iš senosios ideologijos įtakos.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 7 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...