captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie Vilniaus centralizuoto vandentiekio pradžią

Vilniaus centralizuoto vandentiekio istorija prasidėjo XIX amžiaus pabaigoje, Bernardinų sodo, kuris dabar vadinamas Sereikiškių parku, teritorijoje aptikus puikios kokybės požeminio vandens sluoksnį – iki šiol šis vanduo tiekiamas gyventojams.

Vilniaus centralizuoto vandentiekio istorija prasidėjo XIX amžiaus pabaigoje, Bernardinų sodo, kuris dabar vadinamas Sereikiškių parku, teritorijoje aptikus puikios kokybės požeminio vandens sluoksnį – iki šiol šis vanduo tiekiamas gyventojams. 1912 metų liepą buvo pradėta dvejus metus trukusi siurblinės statyba. Siurblinė unikali tuo, kad veikia dar ir šiandien. Pastatas buvo ypatingos architektūros, jo projektas buvo derintas prie sostinės senamiestį puošiančio Šv. Onos bažnyčios ir Bernardinų vienuolyno ansamblio.1944 metais siurblinę Sereikiškių parke vokiečiai susprogdino, bet ji buvo atstatyta.

Čia įsikūręs vandentiekio muziejus, kuris liudija ir tai, jog Lietuva yra ypatingas kraštas savo vandens atsargomis. Vienintelė taip ilgai veikianti siurblinė ir šiandien švariu ir skaniu geros kokybės požeminiu vandeniu aprūpina Vilniaus centro ir senamiesčio gyventojus, o sostinė gali didžiuotis būdama viena iš nedaugelio pasaulio miestų, kuriuose centralizuotai tiekti vanduo imamas tik iš artezinių šaltinių.

Apie Vilniaus vandentiekio istoriją laidoje kalbėsimės su ilgame Vilniaus vandenų laboratorijos vadove Gražina Jurgelevičiūte.

Laidų ciklą, skirtą XX amžiaus pradžiai, remia Kultūros paveldo departamentas.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – spalio 10 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...