captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Menų sintezė – ateities kūrybos neišvengiamybė, nes harmonijos pagrindais organizuotų aplinkos formų ir garsų jėga didi, kelianti žmogaus dvasią“, – teigė dailininkas Liudas Truikys.
Dailininkas Liudas Truikys.
Dailininkas Liudas Truikys.

„Menų sintezė – ateities kūrybos neišvengiamybė, nes harmonijos pagrindais organizuotų aplinkos formų ir garsų jėga didi, kelianti žmogaus dvasią“, – teigė dailininkas Liudas Truikys. Visą gyvenimą pašventęs lietuvių scenografijai, jis iškilo kaip vienas originaliausių mūsų dailės kūrėjų. Apie prieš 110 metų gimusį Liudą Truikį – pirmadienio viktorinoje.

Spalio 6–27 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis. „Prestižinėse sostinės salėse galėsime išgirsti ir pamatyti fortepijoninio meno korifėjus iš Lietuvos, JAV, Prancūzijos, iš arčiau susipažinti su Čiurlionio asmenybe, palikimu“, – žada festivalio direktorė prof. Aleksandra Žvirblytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Skaitytojai išrinko Metų verstinę knygą – norvegų rašytojo Dago Solstado „Septynioliktą romaną“. „Jo romanai yra egzistencialistiniai, keliantys svarbius ir kartu nemalonius klausimus apie tai, kas žmogaus gyvenime svarbiausia, kaip jis turėtų gyventi, norėdamas būti sąžiningas ir prieš save, ir prieš Dievą. Atsakymai, kurių herojus ieško, bet dažniausiai taip ir neranda, jam pasirodo skaudūs ir gąsdinantys, o būtis pernelyg šiurpi“, – pasakoja vertėjas Ugnius Mikučionis.

„Menų sintezė – ateities kūrybos neišvengiamybė, nes harmonijos pagrindais organizuotų aplinkos formų ir garsų jėga didi, kelianti žmogaus dvasią“, – teigė dailininkas, scenografas, pedagogas, kolekcionierius Liudas Truikys. Visą gyvenimą pašventęs lietuvių scenografijai, jis iškilo kaip vienas originaliausių mūsų dailės kūrėjų, savo reikšmingu įnašu įgijęs dailininko klasiko vardą. Apie prieš 110 metų gimusį Liudą Truikį, unikalią ir novatoriškos dvasios asmenybę – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 6 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...