captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – Artūras Anusauskas

„Aš, kaip pastebėjote, esu konservatorius. Klasikinės muzikos įtaka man labai svarbi. Kiekvienas džiazo atlikėjas turėtų, jei ne mokytis klasikinės muzikos, tai bent atsigręžti į ją.“
Džiazo atlikėjas<br> kompozitorius Artūras Anusauskas. Dainiaus Labučio nuotr.
Džiazo atlikėjas
kompozitorius Artūras Anusauskas. Dainiaus Labučio nuotr.

„Aš, kaip pastebėjote, esu konservatorius. Klasikinės muzikos įtaka man labai svarbi. Kiekvienas džiazo atlikėjas turėtų, jei ne mokytis klasikinės muzikos, tai bent atsigręžti į ją“, – sako džiazo atlikėjas, kompozitorius Artūras Anusauskas. Kalbėsimės apie jo svajonę groti tikrame džiazo klube Lietuvoje, etiką muzikuojant su kitais ir klasikinės muzikos svarbą džiazo atstovams.

Antroje laidos dalyje pasidomėsime, ką apie džiazą manė akademinės muzikos kūrėjai. „Aš vis kreipiu savo žvilgsnį į džiazą. Dar 1918-aisiais mažiausi kambariai buvo užgrūdami variniais pučiamaisiais. Mes džiazo veikiami pradėjome suprasti, kad didžiuliame sode pakanka fortepijono ir dar keturių penkių instrumentų. Manau, kad dalyje muzikos auditorijos sąmoningas pokytis jau įvyko“, – 1928-aisiais dalijosi mintimis Arnoldas Schönbergas.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – spalio 6 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...