captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – poetas Tomas Venclova

„Mane labai gąsdina, kad Lietuvoje yra palyginti nemažai įtakingų intelektualų, kurie nusistatę prieš Europą, kurie reikalauja Lietuvos nepriklausomybės pačia primityviausia prasme – kad Lietuva vykdytų savo politiką, visiškai neatsižvelgdama į Vakarų pasaulio interesus.“
Poetas Tomas Venclova.
Poetas Tomas Venclova.

„Mane labai gąsdina, kad Lietuvoje yra palyginti nemažai įtakingų intelektualų, kurie nusistatę prieš Europą, kurie reikalauja Lietuvos nepriklausomybės pačia primityviausia prasme – kad Lietuva vykdytų savo politiką, visiškai neatsižvelgdama į Vakarų pasaulio interesus. Tada Lietuva taptų panaši į Šiaurės Korėją ar Iraną. Nieko nebūtų blogesnio Lietuvai, jei ji eitų tuo keliu, tačiau yra intelektualų, kurie su pasimėgavimu laukia ES griuvimo ir net stengiasi jį priartinti“, – sako poetas, eseistas, literatūros tyrinėtojas prof. Tomas Venclova.

„Išversti mintį nėra sunku. Daug sunkiau yra išversti stilių. Apskritai manau, kad vertimas yra kopija. Kopijų esti įvairių... Mano nuomone, kopijuotojo vaidmuo vertėjo nei įžeidžia, nei žemina“, – teigia 2014-ųjų Šv. Jeronimo premijos laureatė vertėja Dalia Emilija Dilytė-Staškevičienė.

„Galėtume imti pavyzdį iš Skandinavijos šalių, kurios kartu skinasi kelią pasaulio kino pramonėje. Ir tai pasiteisina. Lietuvių, latvių ir estų kūrėjai turėtų glaudžiau bendradarbiauti, drauge būtume galingesnė jėga“, – įsitikinęs latvių kino prodiuseris Kristianas Alhimionokas.

„Kritiškai žiūriu į Klaipėdos menininkus. Ypač trūksta jaunų kūrėjų veiklos. Jų pasyvumas man tiesiog nesuprantamas: mieste mažai akademinio jaunimo, dauguma išvažiuoja, o tie, kurie lieka, kažkur prapuola“, – sako jau daug metų uostamiestyje gyvenantis tadžikas keramikas Isroildžonas Barotis, skulptūrų projekto „Viešas dialogas“ iniciatorius.

„Pats gyvenimas į mūsų kasdienybę sugrąžino tai, su kuo buvome taip lengvai atsisveikinę. Mums atrodė, kad žurnalistika mirė, kad nereikalingas angažuotas rašytojas, nes galima tiesiog elegantiškai žaisti. Netiesa“, – kultūros komentare teigia ISM mokslo prorektorius prof. Leonidas Donskis.

„Šiuo sudėtingu laiku ukrainiečiai daug ko išmoko. Visų pirma išmokome vertinti vienas kitą, supratome, kad ir vieno žmogaus tragedija gali tapti visos tautos tragedija, apie tai ir norisi kalbėti kine“, – sako Kauno kino festivalio viešnia ukrainiečių kino prodiuserė Anna Palenchuk.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie poeziją, kultūrą, menininkų, intelektualų vaidmenį šių dienų visuomenėje, apie Lietuvą sudėtingame šiuolaikiniame pasaulyje mintimis dalijasi poetas, literatūros mokslininkas prof. Tomas Venclova.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 4  d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 5 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close