captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar mokykloms reikia jaunų mokytojų?

„Maždaug pusė Lietuvos mokytojų yra perkopę 50 metų amžiaus ribą, atsitiktinai sutiktas mokytojas bus 48 metų. Jaunesnių negu 25 metai mokytojų, dirbančių mokyklose, turime apie 1 %, o 25–29 m. mokytojų yra dar apie 4 %.“
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

„Maždaug pusė Lietuvos mokytojų yra perkopę 50 metų amžiaus ribą, atsitiktinai sutiktas mokytojas bus 48 metų. Jaunesnių negu 25 metai mokytojų, dirbančių mokyklose, turime apie 1 %, o 25–29 m. mokytojų yra dar apie 4 %“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

„Kas tai yra nykstančios rūšys? Turbūt tai žmogaus atmintis, ištikimybė, nes pjesėje kalbama apie dviejų draugų istoriją, kurią kiekvienas prisimena savaip. Vienas akcentavo kokybę, o kitas užmiršo tuos dalykus ir gyveno savo egoistinį menininko gyvenimą. Kaip nuo kiekvieno vaisto yra šalutinis poveikis, taip turbūt ir mes turime tų šalutinių poveikių dėl savo padarytų ar nepadarytų veiksmų“, – sako režisierius Rolandas Atkočiūnas, Valstybiniame jaunimo teatre pastatęs premjerą Petro Zelenkos „Nykstančios rūšys“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“ ir  „Literatūra ir menas“.

„Kanono atmetimas ir trauka – viena iš poezijos temų, prie kurios visą laiką grįžtama. Diskusijos yra būtinos literatūriniam procesui, ir man atrodo, kad „Poetinis Druskininkų ruduo“ visada buvo tų beveik amžinųjų poezijos temų aptarimo vieta, ir tai rodo gana svarbų festivalio vaidmenį kultūroje“, – sako vienas iš almanacho „Poetinis Druskininkų ruduo 2014“  sudarytojų, poetas ir vertėjas Vytas Dekšnys.

„Maždaug pusė Lietuvos mokytojų yra perkopę 50 metų amžiaus ribą, atsitiktinai sutiktas mokytojas bus 48 metų. Jaunesnių negu 25 metai mokytojų, dirbančių mokyklose, turime apie 1 %, o 25–29 m. mokytojų yra dar apie 4 %“, – statistiką pateikia Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas. Ar mokykloms reikia jaunų mokytojų? Kaip mokytojų kolektyvai priima jaunus kolegas, atsinešančius naujų metodų, idėjų ir kūrybingą požiūrį? Apie tai – artėjančios tarptautinės mokytojų dienos proga – pokalbis su buvusiu Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos anglų kalbos mokytoju Andriumi Gailiūnu, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Donata Alkimavičiūte ir ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriumi Aidu Aldakausku.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 3 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...