captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti“: apie knygas ir karą

„Sirijoje dabar – skaitymo pakilimas. Nėra elektros, negali žiūrėti televizoriaus, negali įsijungti kompiuterio, į kavinę nueiti kavos išgerti taip pat negali. Daugelis šeimų, ypač miestuose, turi namų bibliotekas, žmones sėdi namie ir skaito.“

„Sirijoje dabar – skaitymo pakilimas. Nėra elektros, negali žiūrėti televizoriaus, negali įsijungti kompiuterio, į kavinę nueiti kavos išgerti taip pat negali. Daugelis šeimų, ypač miestuose, turi namų bibliotekas, žmones sėdi namie ir skaito. Jie trokšta taikos, trokšta bet kokio lango, pro kurį žiūrėdami galėtų įsivaizduoti kitokį gyvenimą“, – sako Khaledas Osta Esmaelis, žurnalistas ir rašytojas iš Sirijos.

Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams lietuvių literatūra – nelengvai įveikiama. Net ir kalbininkui, lietuvių filologijos daktaro disertaciją apgynusiam mokslininkui, parengusiam lietuvių kalbos žodyną.

„Aš net „Brisiaus galo“ nesu perskaitęs. Jau pačioje knygos pradžioje sutinki žodį „apžabalęs“. Ir galvoji – kas čia per žodis? Lietuvių literatūrai skaityti man dar trūksta įgūdžių“, - prisipažįsta Lietuvoje penkiolika metų gyvenantis italas Stefano Lanza.  

Ved. Agnė Kairiūnaitė

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, spalio 2 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...