captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Pasaulinei muzikos dienai

Spalio 1-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė muzikos diena. „Muzikiniame pastiše“ ją papuoš unikalūs Kauno miesto simfoninio orkestro ir garsių vokalo meistrų Ildaro Abdrazakovo bei Lawrence Brownlee įrašai.

1975 metais UNESCO spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine muzikos diena. Visame pasaulyje ji minima garsiausių muzikų koncertais, kitais renginiais. O „Muzikiniame pastiše“ ją papuoš unikalūs Kauno miesto simfoninio orkestro ir garsių vokalo meistrų Ildaro Abdrazakovo bei Lawrence Brownlee įrašai. Apie ypatingų kompaktinių plokštelių rengimą, darbą su garsia JAV įrašų kompanija „Delos“, derlingą praėjusį sezoną ir artėjantį kolektyvo dešimtmetį – pirmoji, Jūratės Vičienės parengta „Muzikinio pastišo“ dalis. Jos  svečiai – Kauno simfoninio orkestro vadovas Algimantas Treikauskas ir jaunas orkestro bendradarbis, garso režisierius Vilius Keras, kuris pasidalins žiniomis, koks yra šiuolaikinis melomanas, savo namuose nekaupiantis kompaktinių plokštelių ar kitų apčiuopiamų garso laikmenų.

Antrosios „Muzikinio pastišo“ dalies herojus – Lietuvos valtornininkų „tėvas“ Vilimantas Vitartas. Jo jaunystėje muzika ir sportas gyvavo greta. Gal tai išugdė neeilinę ištvermę, kuomet visus keturis W. A. Mozarto Koncertus valtornai Vilimantas Vitartas atliko per vieną vakarą. Tai buvo pirmasis ir iki šiol nepakartotas įvykis Lietuvos muzikiniame gyvenime. Mariaus Šinkūno parengtoje laidos dalyje skambės archyviniai valtornininko įrašai su įvairiais pianistais, tarp kurių – ir Margarita Dvarionaitė.

„Muzikinis pastišas“ – spalio  1 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...